Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.04.2020 16:54
Death Stranding: PORTER VR
520V

Death Stranding VR jako projekt fana. Twórca pokazał demo technologiczne

Death Stranding nigdy nie otrzymało wersji VR, ale KingCeryn zdecydował się zmierzyć z tematem. Twórca opracowuje tytuł od podstaw, ale wykorzystuje koncepcję Hideo Kojimy, więc jego projekt może zostać zablokowany.

Hideo Kojima nie zdecydował się na stworzenie Death Stranding VR, ale KingCeryn postanowił zrealizować duży projekt i aktualnie zaprezentował demo technologiczne zatytułowane Death Stranding: PORTER VR. Całość została stworzona w Unity – w miesiąc autor zadbał o kilka mechanik rozgrywki, zmienną porę dnia i nocy czy też odpowiednio reagujące chmury.

Death Stranding: PORTER VR jest tworzone od podstaw – twórca wykorzystał tylko dźwięki i logo z gry Kojimy – ale nawet w tej sytuacji KingCeryn nie ma pewności, czy produkcja nie zostanie w odpowiednim momencie zablokowana. Deweloper zadbał o 3 linie zadań, 3 zakończenia (dobre, złe, naturalne) oraz nawet około 30 minut dialogów z NPC. Przeciwników można zwabić paczkami, ale też walczyć z nimi w bezpośrednich pojedynkach.

Grafika oczywiście jest bardzo podstawowa (to w końcu projekt fana), ale mimo wszystko trzeba przyznać jedno – Death Stranding w wirtualnej rzeczywistości byłoby ciekawym doświadczeniem.

Sprawdźcie kolejne wiadomości powiązane z Hideo Kojimą:

Źródło: https://wccftech.com/death-stranding-vr/

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment