Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.04.2020 14:03
Enchanted Portals
699V

Enchanted Portals trafi także na PS4. Twórcy „klona Cupheada” proszą o pomoc

Twórcy Enchanted Portals wracają z dalekiej podróży. Po ubiegłorocznych oskarżeniach o kopiowanie Cupheada, studio postanowiło zwrócić się do graczy po pomoc. Zespół potrzebuje pieniędzy, by móc zadbać o swoją produkcję.

O Enchanted Portals było głośno w ubiegłym roku, ponieważ tytuł pod względem stylu artystycznego, rozgrywki oraz koncepcji przypomina Cuphead. Twórcy nie ukrywają, że inspirowali się znaną pozycją, ale nie widzą w tym nic złego.

Sytuacja nie spodobała się wielu graczom, więc deweloperzy zrezygnowali z planów zebrania pieniędzy na Kickstarterze i w kolejnych miesiącach próbowali na własną rękę znaleźć finansowanie. Niestety, pomimo dobrych chęci, zespół powrócił i prosi o pomoc.

Deweloperzy Enchanted Portals nie mogą znaleźć odpowiedniego inwestora, więc chcą wrzucić grę na Kickstarter – w najnowszej wersji produkcja ma trafić nie tylko na Nintendo Switcha oraz PC, ale także na PlayStation 4.

Zespół w ostatnich miesiącach pracował nad specjalnymi elementami, dzięki którym Enchanted Portals wyróżni się od Cupheada. Studio postanowiło także zaprezentować nową ścieżkę dźwiękową oraz etapy platformowe.

Nowa zbiórka na Enchanted Portals ruszy wkrótce.

Sprawdźcie informacje powiązane z tematem:

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2020/04/cuphead_lookalike_enchanted_portals_is_heading_back_to_kickstarter

Tagi: cuphead Enchanted Portals kickstarter