Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.04.2020 11:31
gamescom 2020
401V

Gamescom 2020 pod znakiem zapytania. Możliwa wyłącznie cyfrowa wersja imprezy

Pandemia koronawirusa krzyżuje już branżowe plany nawet w sierpniu (wczoraj informowaliśmy o odwołaniu QuakeConu 2020). Co będzie z największą imprezą europejską tego typu, czyli z gamescomem 2020?

Gamescom 2020 ma się odbyć wg planów w dniach 25-29 sierpnia. Już teraz jednak organizator zapowiada, że może nie dojść do przeprowadzenia imprezy w standardowej wersji. Wszystko oczywiście w związku z pandemią koronawirusa. Firma szykująca gamescom 2020 już teraz ogłasza, że stawia w tym roku na bardzo intensywne pokazy livestreamowe.

"Ostateczną decyzję podejmiemy w połowie maja. Jeśli impreza na miejscu będzie możliwa do przeprowadzenia poinformujemy was o ewentualnych zmianach, które konieczne będą do zapewnienia bezpieczeństwa dla wszystkich odwiedzających" - ogłosił organizator.

Póki co wiadomo na pewno, że gamescom 2020 zostanie przeprowadzony "przynajmniej w formie cyfrowej" - w dniach 25-29 sierpnia. Pozostaje czekać do połowy maja na dalsze informacje. Organizator już zapowiedział, że w przypadku gdy impreza nie odbędzie się w tradycyjnej wersji, wszystkie osoby, które zdążyły wykupić bilety i wystawcy otrzymają zwrot poniesionych kosztów.

Warto również sprawdzić:

Tagi: Gamescom gamescom 2020 koronawirus pandemia