Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2020 20:36
Steam Logo
2917V

Steam wprowadza zmiany przez koronawirusa. Valve reaguje na pandemię

Nie tylko Sony zdecydowało się na dokonanie zmian w swojej sieciowej usłudze. Valve opublikowało wiadomość dotyczącą pobierania aktualizacji do gier ze Steam. Firma szuka różnych rozwiązań, by zapewnić graczom lepsze doświadczenie.

Sony w ubiegłym tygodniu potwierdziło wolniejsze pobieranie gier i aktualizacji z PlayStation Store, a teraz swoje stanowisko opublikowało Valve. Firma nie zamierza zmieniać szybkości ściągania tytułów, ale teraz tylko najnowsze pozycje automatycznie otrzymają łatki:

„W przypadku gier, w które ostatnio nie graliście, Steam już przełożył automatyczne aktualizacje do następnego okresu niebędącego szczytem pobierań w czasie lokalnym. Rozpoczynając od tego tygodnia, będziemy rozkładać te aktualizacje na wiele dni. Tylko gry uruchamiane w ciągu ostatnich 3 dni będą aktualizowane natychmiast. I jak zawsze, gra rozpocznie aktualizację natychmiast, jeżeli tego zażądacie i zawsze możecie ją zainicjować (lub wstrzymać na czas nieokreślony) w menedżerze pobierania. Szukamy również dodatkowych rozwiązań.”

Valve podkreśla, że taka drobna zmiana wpłynie na nasze Sieci domowe, a tym samym globalną infrastrukturę, ponieważ firmy muszą teraz reagować i decydować się na ważne zmiany.

Taka z pozoru drobna decyzja może pozytywnie wpłynąć na Sieć, ponieważ gdy macie dziesiątki gier w bibliotece, to możecie czasami nawet nie zauważyć, że w tle pobierają się pliki. Warto jednak pamiętać o zmianie i w odpowiednim momencie sprawdzić, czy pozycja, w którą chcemy wieczorem zagrać nie otrzymała nowej łatki.

Valve opublikowało także kilka porad, które mogą pomóc graczom w lepszym korzystaniu z Sieci:

  • Zaplanować okresy automatycznych aktualizacji! Dzięki temu Steam nie będzie aktualizował gier w środku waszego dnia pracy.
  • Jeżeli nie gracie w daną grę w swojej bibliotece zbyt często, możecie mieć ją zainstalowaną, ale możecie nie chcieć już otrzymywać automatycznych aktualizacji.
  • Możecie ograniczyć przepustowość waszego łącza na Steam. Zmniejszy to obciążenie waszego połączenia sieciowego oraz przepustowości, jeżeli ruch sieciowy w waszej okolicy musi zostać zmniejszony.
  • Wykorzystajcie ustawienia folderów biblioteki, by przenieść rzadko uruchamiane gry z dysku SSD na HDD. Jest to zazwyczaj dla was (oraz waszego łącza) lepszym rozwiązaniem niż odinstalowanie gry i ponowne pobranie jej później.

Sprawdźcie ciekawe informacje:

Źródło: https://steamcommunity.com/games/593110/announcements/detail/2074411495515541376

Tagi: koronawirus steam valve