Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 14.03.2012 11:40
Co się dzieje z FF Versus XIII?
654V

Co się dzieje z FF Versus XIII?

Tetsuya Nomura w najnowszym wywiadzie mówi, że nowe informacje nt. Final Fantasy Versus XIII są już niemal gotowe do publikacji, ale wciąż nie może się nimi podzielić.

xxxxx

Nomura wie, iż są oczekiwania graczy, aby opublikować kolejne informacje jak najszybciej dlatego przygotowania do ich ujawnienia zbliżają się ku końcowi. Jak twierdzi, w pełni zdaje sobie sprawę z tej sytuacji, lecz czynniki "kompletnie niezależne" uniemożliwiają mu realizację tych zamierzeń. Twierdzi, iż pozostaje mu tylko dyskutować - nie precyzuje natomiast z kim i po co.

 

Japońscy gracze spekulują przy tej okazji, że może chodzić o nie wchodzenie w paradę FFXIII-2, albo o konwersję na inne platformy (np. Wii U). W tym drugim przypadku przypominane są jednak wypowiedzi Nomury, w których mówi, że silnik dzięki któremu powstaje FF Versus XIII charakteryzuje się niewielką elastycznością, więc port miałby być siłą rzeczy mniej prawdopodobny.

 

Niezależnie jednak od tych rozważań, Famitsu zapowiada następny wywiad z Nomurą na kolejny numer. Być może wtedy będzie już mógł mówić bez problemu. 

Tagi: final fantasy versus XIII playstation 3 Square Enix