Iza Łęcka Iza Łęcka 05.03.2020 09:00
Sony Pictures logo
869V

Sony Pictures zamyka biura w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz Francji z obawy przed koronawirusem

Sony Pictures Entertainment podąża drogą wielu koncernów i podejmuje zdecydowane działania za sprawą epidemii koronawirusa. Nie chcąc ryzykować zdrowiem swoich pracowników z trzech oddziałów, podjęto decyzję o tymczasowym zamknięciu biur. Sytuacja powinna wrócić do normy w przyszłym tygodniu.

Koronawirus rozprzestrzenia się już coraz mocniej w Europie. Mając na celu ochronę zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników, trzy placówki Sony Pictures Entertainment z Gdyni, Londynu i Paryża zostaną zamknięte do końca tygodnia. Rzecznik Sony potwierdził, że jeden z przedstawicieli firmy z Wielkiej Brytanii udał się na tereny objęte epidemią i choć dotychczas nie zgłoszono potwierdzonych przypadków koronawirusa, biura zostają prewencyjnie zamknięte.

Obecna sytuacja chyba już nikogo nie dziwi - największe korporacje, których pracownicy podróżują po różnych zakątkach świata, podejmują decyzje o czasowym wstrzymaniu prac. Już wczoraj Universal Pictures zmienił plany dotyczące premiery „No Time to Die” - najnowszy film Jamesa Bonda nie zadebiutuje w kwietniu.

Najbliższą nowością Sony Pictures jest „Bloodshot”, który będzie dostępny w Polsce od 27 marca – światowa premiera została zaplanowana w przyszłym tygodniu. Sony w tym roku szykuje się do kilku sporych, filmowych premier. Widzowie zobaczą między innymi „Ghostbusters: Afterlife”, „Venom 2”, „Morbius”, a także „Monster Hunter”.

Na naszym portalu możecie również sprawdzić:

Źródło: https://www.thewrap.com/sony-pictures-closes-offices-in-london-paris-and-poland-over-coronavirus-concerns/

Tagi: koronawirus sony sony pictures