Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 09.03.2012 12:58
Co przyniosło Vicie Game Heaven?
762V

Co przyniosło Vicie Game Heaven?

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami Sony ujawniło dziś część gier powstających na Vitę. Wśród nich znalazły się m.in. Phantasy Star Online 2, nowy tytuł Keijiego Inafune oraz nowe Super Robot Wars. Więcej szczegółów w rozwinięciu.

xxxxx

Zapowiedzi zupełnie nowych tytułów były, ale nie obrodziły zbytnio w szczegóły. Sony zamieściło na YouTube materiały video, w których japońscy twórcy mówią (raczej skąpo) o swoich projektach powstających na nowego handhelda Sony.

 

Nowa gra Keijiego Inafune:

- O grze wiadomo przede wszystkim to, że powstaje. Twórca Mega Mana twierdzi, iż będzie ona "w stylu Inafune", reprezentować ma jego ulubiony gatunek, bardzo wierzy w powodzenie tego projektu i ma nadzieję, że gracze też podzielą ten optymizm.

 

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

 

Phantasy Star Online 2:

- Konwersja gry, która trafi też na PC. Umożliwi cross-play między posiadaczami PC i Vity (będzie też można przenosić postacie między tymi platformami), premiera odbędzie się w 2013 roku.

 

Nowe Super Robot Wars:

- Podobnie jak z grą Inafune - wiadomo tyle, że powstaje (m.in. w ramach 20-lecia serii) i jest raczej w powijakach.

 

Discovery Project:

- Wspólne przedsięwzięcie Sony i Kadokawa Games (plus współpraca ze studiami Robot i Ufotable)

- Materiał wideo sugeruje, że w grze dużą rolę odgrywać będzie content tworzony przez graczy (łącznie ze scenariuszem), czyli podobnie jak ma to miejsce choćby w LittleBigPlanet.

 

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

Tagi: Phantasy Star Online 2 playstation vita super robot wars