Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.03.2020 12:15
Two Point Hospital
610V

Ranking sprzedaży gier w UK. Two Point Hospital z mocnym debiutem na konsolach

Kolejny raz okazuje się, że warto przenosić na konsole produkcje, które dawniej były uznawane za typowo pecetowe tytuły. Widać to w najnowszym rankingu sprzedaży gier na rynku brytyjskim.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii rzucili się do sklepów i do systemów cyfrowej dystrybucji (nowe rankingi UKIE uwzględniają od 2020 roku również cyfrową sprzedaż) po Two Point Hospital.

Debiutująca w ostatnim tygodniu na konsolach strategia zebrała wysokie oceny w recenzjach i cieszy się dużym zainteresowaniem. Gra przeniesiona z PC na PS4, Switch i XOne wyprzedziła FIFA 20 i GTA V w rankingu sprzedaży gier w UK. Ostatecznie produkcja uplasowała się na miejscu drugim zestawienia. Liderem listy sprzedaży zostało natomiast Call of Duty: Modern Warfare, które wskoczyło z drugiej pozycji, którą zajmował 2 tygodnie temu.

Oprócz tego brakuje większych ruchów w rankingu sprzedaży gier na rynku brytyjskim. Ewidentnie widać, że Hunt: Showdown nie potrafi przyciągnąć do siebie graczy. Konsolowe wydanie strzelaniny spadło z 29 pozycji na 40 lokatę. Z kolei gracze znów chętnie kupują Crash Team Racing: Nitro Fueled, które weszło z miejsca 22, zajmowanego 2 tygodnie temu, na 10 pozycję.

Ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii (ostatni tydzień):

  1. Call of Duty: Modern Warfare
  2. Two Point Hospital
  3. FIFA 20
  4. Grand Theft Auto V
  5. Minecraft
  6. Mario Kart 8 Deluxe
  7. Tom Clancy's The Division 2
  8. Crash Bandicoot N.Sane Trilogy
  9. Star Wars Jedi: Fallen Order
  10. Crash Team Racing: Nitro Fueled

Źródło: https://ukie.org.uk/news/2020/03/call-duty-modern-warfare-takes-back-no1-activision

Tagi: ranking sprzedaż Two Point Hospital uk wielka brytania