Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2020 15:04
Final Fantasy VII Remake Cloud
2308V

PS5 i Xbox Series X ze Wsteczną Kompatybilnością. Square Enix potwierdza i skupia się na różnych urządzeniach

Square Enix przynajmniej aktualnie nie zamierza skupić się wyłącznie na next-genach. Firma chce oferować swoje historie na różne platformy – Japończycy szybko nie zapomną o PlayStation 4 oraz Xboksie One, a podczas swojej pracy chcą wykorzystać wsteczną kompatybilność.

Square Enix szykuje się do premiery Final Fantasy VII Remake i przynajmniej aktualnie wydawca nie zamierza skupić się wyłącznie na next-genach. Firma potwierdziła szczegóły podczas spotkania z inwestorami, na którym komentowano plany dotyczące nowej generacji.

Przedstawiciel Square Enix zaznaczył, że PS5 i Xbox Series X otrzymają Wsteczną Kompatybilność:

„Konsole nowej generacji będą miały kompatybilność wsteczną, więc na razie planujemy udostępnić nasze nowe tytuły zarówno na konsole obecnej, jak i nowej generacji.”

Jak wiadomo Microsoft potwierdził już pełne plany dotyczące Wstecznej Kompatybilności w nowym Xboksie, ale nadal czekamy na konkrety od Sony. Square Enix już na pewno doskonale wie, czego możemy się spodziewać, więc firma przynajmniej aktualnie będzie opracowywać gry na dwie generacje.

Sytuacja na pewno wpłynie na wielu wydawców, którzy nie będą mogli teraz liczyć na szybkie i proste porty na PS5 i Xboksa Series X w celu zarobienia dodatkowego grosza.

Square Enix potwierdziło także, że opóźnienie premiery Final Fantasy VII Remake nie wpłynie na kalendarz wydawniczy i wszystkie pozostałe tytuły wydawcy trafią na rynek we wcześniej zaplanowanych terminach.

W temacie next-genów warto sprawdzić także te wiadomości:

Źródło: https://wccftech.com/square-enix-next-gen-final-fantasy-vii-remake/

Tagi: ps5 square enix wsteczna kompatybilność xbox series x