Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.02.2020 15:13
Xbox One Elite Controller
3516V

Xbox One z nowym menu. Dashboard przypomina UI od PS4

Microsoft opublikował nową aktualizację Xboksa One, dzięki której wszyscy zainteresowani mogą korzystać z ulepszonego menu. Dashboard działa szybciej, ułatwia dostęp do aplikacji, ale pojawiają się głosy, według których UI przypomina ten z PS4.

Microsoft na przestrzeni całej generacji systematycznie ulepsza Xboksa One. Firma stale dopracowuje różne zakładki oraz ikonki, by mieć pewność, że całość będzie działać szybko, a gracze otrzymają dostęp do odpowiednich funkcji. Od dobrych kilku miesięcy trwały prace nad najnowszym dashboardem, który właśnie trafia na konsole kolejnych graczy.

Najnowszy interfejs użytkownika stawia na szybki dostęp do wybranych przez gracza produkcji oraz aplikacji. Zainteresowani ponownie mogą tworzyć kafle, ale warto zwrócić uwagę, że użytkownicy Xboksów One mają otrzymać szybszy dostęp do sklepu, Game Passa oraz społeczności.

Aktualizacja systemu pozwala także między innymi ustawiać miejsce wyskakujących powiadomień (nie muszą teraz pojawiać się w standardowym miejscu), a wśród nowości można także wyróżnić poprawione przeglądanie gier i aplikacji oraz możliwość wysyłania GIF-ów w wiadomościach.

W Sieci pojawia się sporo opinii, według których system jest teraz bardzo podobny do tego prezentowanego przez Sony. Tak prezentuje się UI:

Xbox One nowe menu

Sprawdźcie informacje związane z Microsoftem:

Źródło: https://www.theverge.com/2020/2/25/21152327/microsoft-xbox-one-dashboard-update-design-home-screen-features

Tagi: aktualizacja dashboard Microsoft xbox one