Iza Łęcka Iza Łęcka 25.02.2020 11:06
WarCraft 3 Reforged Ork
2050V

Warcraft 3 Reforged z kolejnym problemem. Pierwszy duży turniej zniszczony przez disconnecty

Blizzard ma ogromne problemy z powracającą legendą. Pierwszy duży turniej na odświeżonej platformie został dwukrotnie przerwany przez problemy z serwerami. Organizatorzy, by nie zrezygnować z kluczowej części wydarzenia, musieli włączyć... Klasyczną wersję.

Blizzard stara się za wszelką cenę naprawić Warcrafta 3 Reforged, ale sporo jeszcze czasu może upłynąć nim produkcja zaprezentuje oczekiwany poziom. Premiera tytułu sprawiła, że profesjonalni gracze powrócili na serwery, co stało się dogodną sytuacją do organizacji dużych imprez i zaproszenia do rywalizacji także fanów Warcrafta.

Na DreamHack Open Anaheim odbył się turniej WarCraft 3 Reforged, w którym wzięło udział wielu znanych i utalentowanych graczy – Jang „Moon” Jae-ho przybył na wydarzenie jako wielki faworyt i do ćwierćfinału bez problemów wygrywał kolejne mecze. Podczas playoffów miało dojść do starcia z Marcusem "ThorZainem" Eklöfem, który przy stanie 1:1 w zasadzie zdominował partię. Gracz ze Szwecji zdobył przewagę, zmierzał po zwycięstwo, a gdy już kończył mecz – serwery odmówiły posłuszeństwa. Zawodnik został wyrzucony z gry, więc pojedynek trzeba było powtórzyć. Analogiczną sytuację zobaczyli fani Warcrafta po kilkunastu minutach, gdy ThorZain ponownie zgromadził przewagę, miał kończyć rywalizację, ale pojawił się drugi disconnect. Organizatorzy nie mając innej możliwości, przełączyli opcje graficzne na klasyczną wersję i dopiero wtedy udało się dokończyć mecz – za trzecim razem wygrał jednak Moon.

Fani Warcrafta zdają sobie sprawę, że to ThorZain grałby dalej i miałby szansę na wygranie całego turnieju, ale spartaczona produkcja Blizzarda wypaczyła wynik. Społeczność zebrała nawet pieniądze dla Szweda, by wynagrodzić mu nieprzyjemności jakich doświadczył w trakcie turnieju.

Problemy Warcrafta 3 Reforged to kolejny blamaż firmy Blizzard, która wrzuciła na rynek niedopracowany i jak się okazuje zbugowany tytuł. Sytuacja jest o tyle nieprzyjemna, że wielu graczy czekało na ten tytuł - i jak widać po wskazanym wydarzeniu, rozgrywki cieszyłyby się popularnością.

Sprawdźcie kolejne informacje o grach Blizzarda:

Źródło: https://www.kotaku.com.au/2020/02/wc3-reforged-tournament-disconnects-dreamhack/

Tagi: Blizzard Entertainment disconnect Problem WarCraft 3 Reforged