Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.02.2020 13:48
IEM 2020
796V

IEM 2020 ruszył. Oglądajcie rywalizację w CS:GO i StarCrafta 2

Spodek w Katowicach przyjmie tysiące graczy dopiero pod koniec tygodnia, ale już teraz najlepsi e-sportowcy z całego świata walczą w pierwszych meczach, by móc zaprezentować się przed społecznością podczas finałowych starć. Jesteście ciekawi, jak wyglądają zmagania? Oglądajcie pojedynki.

Święto fanów e-sportu ruszyło. Gracze już teraz mogą oglądać relacje z dwóch turniejów CS:GO i StarCrafta 2, a w najbliższy piątek w Spodku rozpocznie się walka o wielkie pieniądze. Jeśli jednak macie ochotę, bez najmniejszego problemu możecie sprawdzić, jak radzą sobie najlepsi gracze w pierwszych pojedynkach. W strzelance Valve rozpoczęły się zmagania Challengers Stage, a w strategii Blizzarda jesteśmy świadkami kwalifikacji offline.

IEM 2020 – CS:GO

Intel Extreme Masters XIV - World Championship to wielki turniej, w którym 16 drużyn walczy o 500 000 dolarów. Rywalizacja została podzielona na dwie drabinki (zwane grupami), z których najlepsze formacje trafią do playoffów. Zwycięska drużyna wróci do domu z 250 000 dolarów, a zdobywcy srebra będą musieli nacieszyć się „zaledwie” 100 000 dolarów. W turnieju niestety nie możemy obserwować polskich drużyn.

IEM 2020 – SC2

Turniej w StarCrafta 2 to wielkie święto fanów gry Blizzarda. Właśnie rozpoczęły się zamknięte kwalifikacje offline, z których najlepsi gracze awansują do finałów. W turnieju zagwarantowało już sobie miejsce 11 zawodników (eliminacje online) oraz zwycięzca WCS Global Finals 2019 – aktualnie w grupach zobaczymy na pewno jednego Polaka: Elazer rozpocznie walkę o wielkie nagrody od 27 lutego.

Teraz w SC2 odbywają się wspomniane eliminacje – cztery drabinki pojedynczej eliminacji są przeładowane znanymi graczami (w tym Polakami!) ale tylko najlepsza 12 zakwalifikuje się do turnieju głównego.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Tagi: cs:go iem 2020 Intel Extreme Masters Starcraft 2