Iza Łęcka Iza Łęcka 21.02.2020 11:57
Donald Trump Parasite
1671V

Donald Trump krytykuje wybór Parasite na najlepszy film roku

Kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych powoli nabiera tempa, a Donald Trump nie ustaje w promocji swojej osoby. Prezydent USA podczas ostatniego wiecu wyborczego poruszył temat Oscarów - otwarcie krytykując wybór Akademii Filmowej, jego zdaniem „Parasite” nie zasłużył na najważniejszą nagrodę.

Donald Trump słynie z wielu głośnych wypowiedzi, które często prezentują jego wybuchowy charakter oraz specyficzne poglądy. Podczas ostatniego wiecu w stanie Kolorado, prezydent Stanów Zjednoczonych nie szczędził słów krytyki w kwestii tegorocznych Oscarów. Szczególnie nie odpowiadał mu wybór Akademii w kategorii Najlepszego filmu, którą to zwyciężył film "Parasite":

"Jak złe były nagrody Akademii w tym roku? Widzieliście je? Zwycięzcą jest... film z Korei Południowej! O co do diabła w tym wszystkim chodzi? Mamy dosyć problemów z Koreą Południową w handlu. Jakby tego było mało dali mu ("Parasite" - red.) tytuł najlepszego filmu roku. Czy to było słuszne? Nie wiem. Czy nie możemy mieć jeszcze czegoś w rodzaju "Przeminęło z wiatrem"? Czy "Bulwaru Zachodzącego Słońca"? Tak wiele jest wspaniałych filmów... A zwycięzca jest z Korei Południowej."

Trump początkowo sądził,że jest to nagroda za najlepszy film zagraniczny zaznaczając jednocześnie – jeszcze nigdy wcześniej nie byliśmy świadkami takiej sytuacji. W reakcji na słowa prezydenta wiadomość opublikował północnoamerykański dystrybutor „Parasite”, który skwitował całą sytuację krótkim: „To zrozumiałe, on nie potrafi czytać”.

W swojej wypowiedzi Trump zaatakował także Brada Pitta, który otrzymał statuetkę za drugoplanową rolę męską w „Pewnego razu... W Hollywood”, odnosząc się do jego przemowy, w której aktor również nawiązał do kwestii politycznych.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.onet.pl/film/onetfilm/donald-trump-skrytykowal-film-parasite-oraz-brada-pitta/h9yyvxl,681c1dfa

Tagi: donald trump Oscary Parasite