Roger Żochowski Roger Żochowski 07.03.2012 12:43
Jak odwzorowano Warszawę w Uprising44?
1599V

Jak odwzorowano Warszawę w Uprising44?

Cenega zasypała nas masą nowych informacji o Uprising44, grze, w której dane nam będzie wziąć udział w Powstaniu Warszawskim. Mamy nie tylko nowe screeny pokazujące zrujnowaną Stolicę, ale i nowy materiał wideo pochodzący bezpośrednio z gry.

xxxxx

MIASTO WARSZAWA BOHATEREM GRY UPRISING44 – POWSTANIE WARSZAWSKIE!

 

 

07.03.2012, Warszawa Cenega wraz z twórcami gry, warszawską firmą DMD Enterprise mają przyjemność zaprezentować nowe szczegóły dotyczące Uprising44 – Powstanie Warszawskie, pierwszej gry inspirowanej wydarzeniami Powstania Warszawskiego. Po informacjach związanych z nagraniem dubbingu w studiu polskiego radia, detalach dotyczących muzyki oraz użyciu technologii Motion Capture do animacji postaci, przyszła pora na przedstawienie głównego miejsca akcji, czyli stolicy Polski, Warszawy.

 

W załączeniu znajdują się przykładowe ilustracje charakterystycznych miejsc stolicy oddanych w grze. Uprising44 – Powstanie Warszawskie jest pierwszą gra komputerową w historii, która w tak dokładny sposób ukazuje stolicę Polski. „Głównym założeniem jest odwzorowanie klimatu tamtego okresu oraz charakterystycznych miejsc na mapie Warszawy lat 30-tych i 40-tych. Podstawową osią projektową przy tworzeniu obszarów gry jest pojęcie „wstrzymanego miasta” czyli przedstawienie Warszawy, które jest po wyniszczającym okresie wojny, okupacji oraz Powstania. Jest cieniem miasta, które pamiętamy z okresu międzywojnia, niemniej cały czas przechadzając się tymi zniszczonymi i często zdewastowanymi ulicami możemy dostrzec ducha „Paryża Wschodu” – powiedział Michał Dziwniel, główny projektant gry ze studia DMD Enterprise. Pełna lista wiernie odwzorowanych lokalizacji Warszawy prezentuje się następująco:

 

1.      Plac Napoleona

2.      Budynek Poczty Głównej

3.      Wieżowiec Prudential

4.      „Mała Poczta”

5.      Ulica Marszałkowska

6.      Krakowskie Przedmieście

7.      Uniwersytet Warszawski

8.      Hotel Europejski

9.      Kościół Św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży

10.  Kościół Zakonu Sióstr Wizytek

11.  Oficyna Czapskich

12.  Kamienica Schmidtnerów

13.  Plac Krasińskich

14.  Port Czerniakowski

15.  Kanały Podmiejskie

 

 

 

 

 

Zaprezentowane obrazy różnią się od wcześniej prezentowanych paletą barw. Jest to celowy zabieg pokazujący jaką drogę przebyła Warszawa podczas Powstania Warszawskiego – od Paryża Wschodu, do zrujnowanego, krwawiącego miasta. Ponadto, aby jeszcze lepiej oddać klimat i atmosferę miasta podczas gry natkniemy się na rozmaite plakaty propagandowe, odezwy Armii Krajowej, rozkłady jazdy komunikacji miejskiej tamtych czasów czy nawet patefony grające muzykę Chopina. To przywiązanie do detali sprawia, że uczestnicząc w wydarzeniach przedstawionych w grze nie pomylimy Warszawy z żadnym innym miejscem.


Zapraszamy również do zapoznania się z materiałem wideo bezpośrednio z gry. Został on przygotowany na podstawie wersji beta gry. Grafika ulegnie jeszcze poprawie, acz pokazuje przyjęty styl wizualny. Przykładowy przelot kamery jedną z ulic Waraszawy poniżej.

 

 

Poniżej znajduje się Live Action Trailer, czyli materiał wideo z wykorzystaniem aktorów. Został on stworzony, gdyż wpasowuje się w założenia gry – jak najwierniejsze odwzorowanie klimatu tamtych wydarzeń w filmowej atmosferze. Część aktorów biorących udział w realizacji tego materiału, podkłada również głos pod postacie w grze oraz użycza im ruchu w animacjach Motion Capture. To pozwoliło na jeszcze głębsze wejście w świat Warszawy okresu wojennego i dało aktorom bezpośrednie przełożenie na postacie dubbingowane.

 

 

Gra komputerowa Uprising44 – Powstanie Warszawskie jest pierwszą grą inspirowaną tematyką Powstania Warszawskiego. Przybliży nam historię opartą na zmaganiach ludności cywilnej oraz sił powstańczych z nazistowskim agresorem. Jest to uniwersalna opowieść o bohaterstwie, heroicznej walce i patriotyzmie mieszkańców miasta okupowanego przez hitlerowskie wojska. Cała historia umiejscowiona jest w 1944 roku podczas Powstania Warszawskiego, jednej z największych operacji ruchu oporu podczas II Wojny Światowej.


Gr
a komputerowa Uprising44 – Powstanie Warszawskie będzie grą akcji TPP z elementami strategii czasu rzeczywistego. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieli możliwość poczuć na własnej skórze intensywność walk Powstania  i wykazać się zmysłem taktycznym. Wiernie odwzorowano najważniejsze punkty topograficzne okupowanej stolicy. W grze zostanie wbudowana również multimedialna encyklopedia z najważniejszymi hasłami z okresu wojny, dzięki czemu produkcja będzie również miała silny walor edukacyjny. Uprising44 – Powstanie Warszawskie powstaje na najnowszej wersji mocno zmodyfikowanego silnika Unity3D Pro (m.in. o  shadery oraz technikę rzucania cieni), co pozwoliło na generowanie wysokiej jakości grafiki oraz stosowanie szczegółowych tekstur (o rozdzielczości minimum 2048x2048). Do wykonania animacji postaci zastosowano technologię „motion capture”, dzięki czemu ruch postaci jest płynny i rzeczywisty.

 

Tagi: cenega polska uprising44: powstanie warszawskie