Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 15.02.2020 17:00
Adobe Flash 2020
1237V

Project Flashpoint uratował 36 tysięcy gier opartych na Flashu

Inicjatywa Project Flashpoint uratowała ponad 36 tysięcy gier opartych na technologii Flash od zapomnienia, dzięki czemu możemy pograć w nie offline.

Jak dobrze wiecie, już za niespełna kilka tygodni na dobre pożegnamy się z technologią Adobe Flash, jaka napędzała znacząco większość zawartości internetowej, jaką znamy. Dziś już system ten jest archaiczny, przestarzały, dziurawy i skrajnie niewydajny, a o niebo lepszy HTML 5 wyparł go już z każdego możliwego miejsca.

Jest to niezwykle przykra wiadomość dla wszystkich miłośników przeglądarkowych gier flashowych, w które niezależnie od wieku i upodobań, choć raz w życiu zagrał każdy z nas - dość wspomnieć, że takich tytułów były dosłownie setki tysięcy, więc wybór był niezwykle wielki.

Niestety odłączenie flashowi wtyczki (i to dosłownie) skazuje wszystkie te dzieła na zapomnienie i bezpowrotne zniknięcie z kart growej historii. Na szczęście ktoś w porę pomyślał o tym, że warto zachować taki kawał naszej kultury i przygotował inicjatywę Flashpoint, czyli specjalny launcher w jakim zarchiwizowane zostało już ponad 36 tysięcy produkcji.

Jeśli jesteście zainteresowani powrotem do przeszłości, pod tym adresem możecie pobrać rzeczoną aplikację.

Warto przeczytać:

Tagi: flash gry flashowe historia