Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 06.03.2012 12:56
Imageepoch ujawnia Sol Trigger
419V

Imageepoch ujawnia Sol Trigger

Do pracy nad ostatnim i zarazem największym projektem tego studia na PSP zatrudniono znane nazwiska, m.in. scenarzystę Final Fantasy VII i VIII.

xxxxx

Imageepoch swoim zwyczajem postanowił zatrudnić przy produkcji znane nazwiska. Scenarzystą będzie Kazushige Nojima (Final Fantasy VII, VIII czy nadchodzący FF Versus XIII), który ze studiem Ryoeia Mikage pracował już nad Black Rock Shooter, zaś projektantem postaci Shuji Sogabe (God Eater, Senko no Ronde czy mangowe adaptacje Persony 3 i 4).

W komentarzu Nojimy czytamy, że fabuła przedstawi walkę młodych ludzi o wolność i codzienne perypetie które do tego celu prowadzą. Sogabe uznał z kolei, iż Sol Trigger to interesujące przedsięwzięcie, w którym za każdym użytym kolorem stoi jakieś znaczenie. Premiera miałaby się odbyć latem i wg Mikage to ostatni, a zarazem największy projekt jego studia realizowany na PSP.

O fabule na razie nie ujawniono zbyt wiele informacji. Głównym bohaterem jest pozbawiony prawego oka Farell, jeden z kandydatów na Sol Triggera (cokolwiek to znaczy). Dengeki przedstawia też Eme, jego przyjaciółkę z dzieciństwa oraz Waltera, którego przyjaciel został zamordowany przez "Kościół cudownych uczynków" (z grubsza tłumacząc) i obecnie pała rządzą zemsty.

System walki otacza jeszcze większa mgiełka tajemnicy. Wiadomo jedynie, że podczas starć niezwykle ważne będzie coś, co nazywane jest "sol". Można to chyba porównać do umiejętności posługiwania się magią z innych gier, lecz tutaj taka "zdolność" zarezerwowana jest jedynie dla nielicznych (Farell, tak swoją drogą, jest posiadaczem złotego sola).

W tej chwili to wszystko co możemy napisać. Jutro prawdopodobnie zobaczymy pierwsze screeny/filmy.

 

Tagi: imageepoch playstation portable sol trigger