Iza Łęcka Iza Łęcka 05.02.2020 07:33
PS VR Manchester Studio
1212V

Sony zamyka następne studio. PS VR traci kolejnych deweloperów

Sony niezwykle intensywnie rozpoczyna nowy miesiąc. Po prezentacji najnowszej strony przeznaczonej dla PlayStation 5, przyszedł czas na zdecydowane działania w sektorze gier – niestety, kolejne studio SIE Worldwide Studios zostaje zamknięte.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o nowym tytule AAA zmierzającym na PS VR, które miało być tworzone przez Manchester Studio. Niestety, nigdy nie dowiemy się o jakim nowym projekcie była mowa i jakie efekty prac uzyskaliby twórcy z wewnętrznego zespołu japońskiej korporacji, bowiem Manchester Studio decyzją Sony zostaje zamknięte.

Manchester Studio zostało stworzone w 2015 roku, a jego kluczowym celem było opracowywanie nowych gier na PlayStation VR. Wiemy, że w ostatnim czasie ekipa tworzyła niezapowiedziany jeszcze projekt na gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony. Włodarze japońskiej korporacji potwierdzili, że zamierzają dokonać restrukturyzacji „w ramach starań o poprawę wydajności i efektywności operacyjnej”.

Sony już wcześniej zapowiedziało dalsze wsparcie PS VR – nieoficjalnie mówi się o PS VR 2. Japońska korporacja jednak w trakcie trwania obecnej generacji rozwiązała już trzecie studio zajmujące się grami na wirtualną rzeczywistość – w 2016 roku doszło do zamknięcia Evolution, twórców DriveCluba i serii MotorStorm, a rok później podobny los spotkał deweloperów Guerrilla Cambridge, którzy na rynek dostarczyli serię MediEvil czy chociażby Killzone: Mercenary. Wszystkie ekipy przed zakończeniem działalności zajmowały się stworzeniem nowych tytułów na PS VR.

Na naszym serwisie przeczytacie także o poczynaniach Sony:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-02-04-playstation-to-close-manchester-vr-studio

Tagi: Manchester Studio PS VR SIE Worldwide Studios sony