Przemysław Małecki Przemysław Małecki 05.03.2012 23:21
Ubisoft rozpoczyna amerykańską rewolucję
721V

Ubisoft rozpoczyna amerykańską rewolucję

Kilka godzin wcześniej mogliście ujrzeć pierwszy zwiastun Assassin's Creed III, teraz pora na oficjalną notkę prasową od Ubisoftu. Nowa odsłona serii ma być największym i najbardziej ambitnym tytułem w historii. Potwierdzono też prace nad wersją dla WiiU.  

xxxxx

 

 
 
Assassin’s Creed® III znajdzie się na sklepowych półkach 31 października 2012 roku, zachęcając graczy do wzięcia udziału w nieopisywanych szerzej wydarzeniach amerykańskiej Wojny Rewolucyjnej. Największy projekt w historii Ubisoftu wprowadza także do serii Assassin’s Creed nowego bohatera.
 
Po procesie produkcji trwającym ponad trzy lata i z ponad dwa razy większym budżetem niż poprzednie gry Ubisoftu, Assassin’s Creed III zostanie wydany na platformy Xbox 360® od Microsoftu, PlayStation®3 oraz Windows PC. Ponadto rozwijany jest także w wersji na najnowsze konsole Nintendo Wii U™. Za projektem gry Assassin’s Creed III stoi studio Ubisoft Montreal oraz sześć innych, współpracujących z nim studiów Ubisoftu.
 
W akcji dziejącej się na tle wydarzeń rewolucji amerykańskiej u schyłku XVIII wieku, Assassin’s Creed III prezentuje nowego głównego bohatera, Ratohnhaké:ton, potomka rdzennych Amerykanów i angielskich zdobywców. Przyjmując imię Connor, staje się nowym głosem o sprawiedliwość w odwiecznej wojnie pomiędzy Asasynami i Templariuszami. Gracze zostają Asasynami, którzy biorą udział w wojnie o uwolnienie się spod okrutnej tyranii, tocząc niesamowicie zaprojektowane i zaskakująco płynne walki, jakich jeszcze nie widziano w tej serii. Akcja Assassin’s Creed III rozciąga się na czasy Wojny Rewolucyjnej, zabierając graczy w podróż od nieposkromionego środowiska naturalnego do tętniących życiem kolonialnych miast i porażających chaosem pól bitewnych gdzie Armia Kontynentalna Jerzego Waszyngtona mierzyła się ze wspaniałą Armia Brytyjską. 
 
Assassin’s Creed III pracuje na nowym, rewolucyjnym silniku Ubisoft-AnvilNext, który stanowi całkowity przełom w dziedzinie jakości obrazu, modeli postaci i sztucznej inteligencji. Gra będzie zawierać oszałamiającą grafikę na niesamowitym poziomie, która niemalże przywróci kolonialną Amerykę do życia.
 
„Akcja Assassin’s Creed III umiejscowiona jest w najbardziej rozbudowanym świecie z dotychczasowych części serii. Ponadto gracze dostaną ekscytującego, nowego bohatera oraz o wiele więcej możliwości toczenia rozgrywki” mówi Yves Guillemot, współzałożyciel i CEO Ubisoftu. „Nieważne czy jesteś wieloletnim fanem Assassin’s Creed, czy ta seria jest dla ciebie zupełną nowością – będziesz poruszony skalą rozmachu Assassin’s Creed III”.
 
Można już przedpremierowo zamawiać Assassin’s Creed III przez UBIShop® pod adresem http://shop.ubi.com/assassinscreed3
 
Edycja kolekcjonerska Assassin’s Creed III będzie dostępna w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych pod koniec Marca. 
 
Nowa oprawa graficzna Assassin’s Creed III obejmie także Assassin’s Creed Recollection, grę planszową rozgrywaną w czasie rzeczywistym zaprojektowaną specjalnie na iPad. 
 
Więcej informacji o Assassin’s Creed dostępne jest na oficjalnej stronie Assassin’s Creed (www.assassinscreed.com) oraz na oficjalnym profilu na Facebooku pod adresem facebook.com/assassinscreed.

Tagi: assassin's creed III Ubisoft