Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.02.2020 15:30
SEGA wprowadza odnawialne pudełka
529V

SEGA stawia na recykling. Pudełka do ich wydań na PC będą przyjazne ekologii

Jeden z hegemonów branży gier wideo zamierza przyczynić się do poprawy środowiska. Pudełka produkowane przez firmę będę w pełni odnawialne. 

Ochrona środowiska to rzecz, którą zawsze warto wspierać i nagłaśniać. Coraz częściej spotykamy się w dzisiejszych czasach z przejawami takich działań, a swój angaż w tego typu kwestie ogłaszają kolejne branże i kolejni ich członkowie. Świat gier wideo nie zamierza odstawać. 

Chodzi konkretnie o firmę SEGA, która ogłosiła oficjalnie, że pudełka, w których wydawane będą edycje fizyczne ich gier, tworzone będą z odnawialnych materiałów. Pierwszy tego typu zabieg zobaczymy przy okazji premiery Total War: Rome II Enemy at the Gates Edition, już 6 lutego.

W komunikacie prasowym firma poinformowała, że zamierza przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczeń oraz zużycia plastiku. Po "wielu testach, pobieraniu próbek i opiniach z globalnej dystrybucji i kanałów sprzedaży”, studio zamierza przejść na używanie pudełek i instrukcji najwyższej jakości, które produkowane będą z tekstur z odzysku i recyklingu.

Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądała sprawa opakowań do wydań konsolowych. Tutaj SEGA musi być zgodna z wytycznymi od Sony, Microsoftu i Nintendo, które ograniczają firmę, odnoście do zasad tworzenia własnych pudeł do gier. Pozostaje liczyć na więcej tego typu akcji. 

Przeczytaj również inne wiadomości na naszym portalu:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/02/01/sega-recyclable-game-packaging/

Tagi: Creative Assembly Sega Total War: Rome II