Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.02.2020 15:10
Bungie
673V

Bungie pracuje nad nowym tajemniczym IP, który ma połączyć społeczność

CEO Bungie oznajmił kilka miesięcy temu, że jego studio rozpoczyna prace nad nowym IP. Dzięki nowej ofercie pracy możemy dowiedzieć się co nieco o nowym projekcie.

Bungie zajmuje się obecnie swoim oczkiem w głowie - mowa tutaj o Destiny. Pod koniec ubiegłego roku, CEO Bungie, Pete Parsons, oficjalnie oznajmił, że jego zespól chce stworzyć do 2025 roku coś innowacyjnego, niezwiązanego z serią Destiny. Mężczyzna nie podał żadnych dodatkowych informacji na temat formy, którą może obrać ich nowa produkcja. Nowa oferta pracy udostępniona przez Bungie może jednak rzucić parę szczegółów odnośnie nowej gry.

Bungie poszukuje dyrektora artystycznego do produkcji, która połączy społeczność i w której znajdą się postacie beztroskie i kapryśne. W ofercie pracy możemy przeczytać:

Czy chcesz podjąć się zadania stworzenia gry łączącej graczy w głęboką społeczność? Czy chciałbyś popracować nad czymś komediowym z lekkomyślnymi i kapryśnymi postaciami? Czy dużo myślisz o tym, jak sztuka wpływa na rozgrywkę, w jaki sposób projektowanie postaci może umożliwić fanowskie rozgrywki lub które pozy i środowiska postaci przemawiają do różnych kultur na całym świecie? Jako dyrektor artystyczny zdefiniujesz nowe IP od Bungie i będziesz pracował nad wszystkimi aspektami sztuki, aby poprowadzić projekt do produkcji. Co najważniejsze, będziesz pracować z wesołym, oddanym i namiętnym zespołem interdyscyplinarnym zajmującym się tworzeniem nowej serii w Bungie.

Według internautów, Bungie chce stworzyć coś podobnego do Overwatcha - tam również jest dużo postaci, a każda z nich przemawia do innego grona odbiorców. Bungie może planować stworzenie strzelanki, która przyniesie im kolejne korzyści. Możliwe, że ów zespół planuje wejść mocno na scenę e-sportową wraz ze swoim nowym tytułem - w końcu ma on połączyć społeczność.

Warto przeczytać:

Źródło: wccftech.com

Tagi: Bungie nowa gra