Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.02.2020 11:52
Mike Laidlaw
503V

Weteran branży gier opuszcza Ubisoft. Były dyrektor kreatywny tworzył tajemniczy projekt

Szeregi Ubisoftu opuścił zasłużony dyrektor kreatywny tajemniczego projektu tworzonego w oddziale Quebec.

Mike Laidlaw to główny twórca serii Dragon Age tworzonej w studiu BioWare. To właśnie tam, w kanadyjskim zespole pracował przez 15 lat. Z niewiadomych przyczyn opuścił BioWare i przeniósł się do Ubisoftu rok temu, gdzie sprawował pieczęć nad nieujawnionym do tej pory projektem.

Przed dołączeniem do Ubisoftu, do oddziału Quebec, w którym został stworzony Assassin's Creed Odyssey, Laidlaw kształtował serię Dragon Age - mężczyzna był głównym projektantem pierwszej odsłony serii oraz dyrektorem kreatywnym w kolejnych odsłonach. Dodatkowo, zajmował się również scenariuszem dla innej gry BioWare, a mianowicie Jade Empire.

W Ubisofcie w oddziale Quebec również pełnił rolę dyrektora kreatywnego w nowym nieokreślonym projekcie, który był według niego opisywany jako wystarczająco ekscytujący, aby przenieść się z Kanady do Francji.

Niestety, nie wszystko poszło po jego myśli - we wczorajszym tweecie, zasłużony deweloper ogłosił, że 31 styczeń to ostatni dzień jego pracy w Ubisofcie. Podziękował również współpracownikom za wspólną pracę w Ubisoft Quebec. 

Warto zajrzeć na:

Źródło: eurogamer.net

Tagi: BioWare Mike Laidlaw Quebec Ubisoft