Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 26.01.2020 17:00
Duelyst
487V

Duelyst zostanie zamknięte. Bandai Namco ostatecznie wyłączy swoją karciankę

Bandai Namco postanowiło wyłączyć jedną ze swoich sieciowych gier, które jak się okazuje, nie przetrwały ciężkiej próby czasu. Tym razem padło na Duelyst.

Bandai Namco eksperymentowało swego czasu z nowymi gatunkami gier sieciowych z sektora free-to-play, które miały przynieść firmie takie bogactwa jak ich wszystkim rynkowym rywalom. 

Niestety szybko okazało się, że Japończycy nie mają drygu do tej zabawy i odnieśli dosyć bolesne porażki - tyczy się to zwłaszcza Tekken Revolution, SoulCalibur Lost Sword jak i omawianego dziś Duelyst. Wspomniany tytuł miał być pierwszą rewolucyjną "Kolekcjonerską grą taktyczną", łącząca w sobie zbieranie postaci i ich kart z taktycznymi bitwami pokroju Disgaea, Final Fantasy Tactics, czy Regalia. 

Po nieco ponad trzech latach od premiery, jaka odbyła się w sierpniu 2016 roku, Bandai Namco zdecydowało się ogłosić zamknięcie serwerów gry, a nastąpi to już 27 lutego. Nie ma się co dziwić, skoro według Steamcharts w ostatnich 12 miesiącach przy tym dziele bawiło się mniej niż 100 osób jednocześnie.

Warto przeczytać:

Tagi: Bandai Namco duelyst f2p