Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.01.2020 10:42
Netflix
2178V

Netflix z miliardami dolarów. Firma wyda w 2020 roku rekordową sumę

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że Netflix ma bardzo ambitny plan rozwijania swojej oferty dotyczącej filmów anime (a dokładniej produkcji od studia Ghibli). To jednak tylko część inwestycji znanej platformy VOD.

Według analityków rynkowych z BMO Capital Markets 2020 rok ma być rekordowy pod względem wydatków Netflixa na swoją platformę VOD. Tylko w ciągu bieżącego roku Netflix ma wydać 17,3 mld dolarów na rozwój swoich filmów i seriali oraz na pozyskiwanie nowych treści, stworzonych przez innych producentów. Dla porównania w 2019 roku firma przeznaczyła na te cele 15 mld dolarów.

BMO Capital Markets prognozuje, że to tylko początek wielkich inwestycji. Do 2028 roku nakłady Netflixa będą wynosić co 12 miesięcy przynajmniej 23 mld dolarów.

Oczywiście duże inwestycje mają związek z rosnącą konkurencją na streamingowym rynku (m.in. z debiutem i rozwojem Disney+, HBO GO i Apple TV+).

Analitycy z BMO Capital Markets twierdzą, że na rynku jest miejsce dla kilku wielkich graczy z kategorii platform VOD i że inwestorzy mogą śmiało kupować akcje giełdowe tych spółek.


Warto sprawdzić:

Źródło: Variety

Tagi: netflix serial seriale