Iza Łęcka Iza Łęcka 20.01.2020 08:24
Joe Biden
1415V

Były wiceprezydent USA atakuje branżę gier. Twórcy to „małe dziwaki”, a gry „uczą zabijać”

Branża gier nie ma specjalnego szczęścia do wysoko postawionych person ze Stanów Zjednoczonych. Joe Biden w ostatniej wypowiedzi bezpośrednio zaatakował twórców gier oraz same produkcje.

Joe Biden udzielił wywiadu redakcji New York Times, podczas którego wytłumaczył swoje stanowisko dotyczące branży gier. Były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych nie ma najlepszego zdania o pracownikach tworzących dla branży gier oraz wytworów ich umiejętności:

„I być może pamiętacie krytykę z jaką się spotkałem za spotkanie z liderami z Doliny Krzemowej, kiedy próbowałem wypracować umowę dotyczącą ochrony własności intelektualnej artystów w Stanach Zjednoczonych. I w pewnym momencie, jeden z tych małych dziwaków siedzących przy stole, który był multimiliarderem, powiedział mi, że jest artystą, ponieważ potrafi wymyślać gry uczące zabijać ludzi, wiesz...”

Polityk już w 2013 roku wzywał do nałożenia prawnych ograniczeń na gry ukazujące przemoc i choć nie posiadał ostatecznego dowodu na powiązanie brutalnych gier oraz mediów z aktami prawdziwej przemocy, to twierdził, że opinia publiczna „nie powinna obawiać się faktów”, które mogłyby zostać ujawnione dzięki tym badaniom.

Wypowiedź Bidena pojawiła się z powodu jego wezwania do reformy lub nawet całkowitego usunięcia „Section 230 of the Communication Decency Act” - przepisu z 1996 roku, który stanowi jedną z najważniejszych uchwał mającą realny wpływ na rozwój Internetu, z jakiego dzisiaj korzystamy. Według Sekcji 230 przykładowo administratorzy stron nie mogą odpowiadać prawnie za publikacje (chociażby komentarze) swoich użytkowników.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://www.vg247.com/2020/01/19/joe-biden-video-games-little-creeps/

Tagi: joe biden Stany Zjednoczone usa