Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.01.2020 13:00
Subnautica
1239V

Subnautica. Gra z niesamowitym podwodnym światem rozeszła się w ogromnym nakładzie

Subnautica zwyciężyła w naszym rankingu 10 najlepszych gier z podwodnym środowiskiem. Warto zatem przypominać o tej perełce - szczególnie, że mamy w jej przypadku do czynienia z wielkim suckesem sprzedaży.

W zaledwie 2 lata od premiery ekipie Unknown Worlds udało się sprzedać 5,23 milionów kopii gry Subnautica.

Taką liczbę przedstawił szef Unknown Worlds, Charlie Cleveland, w rozmowie z redakcją GamesIndustry. W wyniku zwierają się rezultaty ze Steam, Epic Games Store oraz z systemów dystrybucji PS4 i XOne.

W wyniku nie uwzględniono kopii gry wydawanych gratisowo. Wiadomo, że w trakcie promocji na Epic Games Store Subnauticę pobrano za darmo 4,5 mln razy. Oznacza to, że przy grze bawiło się już prawdopodobnie prawie 10 milionów osób.

Subnautica jest wyjątkową pozycją nie tylko z tego powodu, że rozgrywka odbywa się w morskiej toni. Gra oferuje przede wszystkim niesamowity klimat, bo eksplorujemy tu ogromny, oceaniczny świat z obcej planety. To znakomita propozycja dla każdego miłośnika nurkowania i pływania. Pięne jest w tym tytule odkrywanie kolejnych tajemniczych stworów z obcego układu słonecznego.

Przy okazji zachęcam do sprawdzenia naszego rankingu 10 najlepszych gier z podwodnym środowiskiem.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-01-14-subnautica-has-sold-over-5m-copies

Tagi: subnautica Unknown Worlds Entertainment