Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.01.2020 18:47
Panasonica ces 2020 vr
994V

Panasonic zaprezentował gogle VR. Pierwszy sprzęt ze wsparciem HDR

Panasonic na targach CES 2020 zaprezentował bardzo interesujące gogle VR. Sprzęt wyróżnia się nie tylko jakością obrazu, ale również bardzo interesującym designem. Pomimo nietypowej konstrukcji – urządzenie ma oferować świetną jakość obrazu i odpowiednią wygodę.

Na targach CES 2020 nie brakowało wyjątkowego sprzętu, który wpłynie na doświadczenie wielu graczy oraz entuzjastów nowoczesnych technologii. Panasonic pokazał między innymi telewizor HZ2000, jednak warto także wspomnieć o specjalnych goglach do wirtualnej rzeczywistości.

Producent przyjechał do Los Angeles z nietypowym sprzętem, ponieważ gogle Panasonica wyglądają niczym odrobinę większe okulary – firma zadbała o dwa panele micro OLED oferujące rozdzielczość UHD i urządzenie wspiera także HDR. Jest to pierwsza propozycja tego typu na świecie.

Panasonic współpracował z między innymi firmą Technics, by zadbać o dźwięk o wysokiej jakości (szeroki zakres częstotliwości dzięki specjalnemu, dynamicznemu sterownikowi), a same gogle są podobno bardzo lekkie i wygodne.

W Sieci mimo to nie brakuje już pierwszych informacji dotyczących problemów – ze względu na budowę (panele micro OLED) urządzenie nie jest dobrze wyważone i potrafi spaść z głowy. Jest to oczywiście dopiero prototyp, który może nigdy nie zadebiutować na rynku, ale trzeba przyznać, że koncepcja wygląda ciekawie.

Panasonic VR 1

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.tabletowo.pl/gogle-vr-panasonic-jako-pierwsze-z-hdr-uhd/

Tagi: ces 2020 gogle vr panasonic