Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.01.2020 10:37
Sony Interactive
1054V

Sony Interactive Entertainment wprowadza zmiany na pozycjach kierowniczych

Sony Interactive Entertainment już jakiś czas temu zapowiadało spore zmiany w swojej strukturze, czyli scentralizowanie ośrodków decyzyjnych. Firma weszła w nową fazę tego procesu.

Sony Interactive Entertainment kontynuuje swój marsz w kierunku połączenia kierownictwa regionalnych oddziałów. Właśnie okazało się, że za tę ważną biznesową metamorfozę odpowiadać będzie Veronica Rogers, która została mianowana nowym szefem globalnych operacji Sony Interactive Entertainment. Veronica Rogers pracowała wcześniej na podobnych stanowiskach w Microsoft i Dell.

Veronica Rogers odpowiadać będzie bezpośrednio przed Jimem Ryanem, zarządzając procesem łączenia kierownictwa poszczególnych oddziałów Sony Interactive Entertainment. Cel Sony Interactive Entertainment jest taki, by w firmie funkcjonowała tylko jedna centralna, globalna jednostka decyzyjna. To od głównego działu położonego w Europie będą zależeć posunięcia dokonywane nie tylko na Starym Kontynencie, ale również w Ameryce Północnej, Azji i reszcie świata.

"Veronica zapewnia nam ogrom doświadczenia, przewodząc oddziałom globalnej sprzedaży, zarządzając strategicznymi kontraktami, wytwarzając innowacyjne biznesowe modele i budując zespoły światowej klasy. Veronica odegra kluczową rolę w przemianach naszego biznesu i bardzo się cieszę, że jest częścią rodziny PlayStation" - powiedział Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że kolejna postać z Europy została mianowana w ostatnim czasie na kluczowe stanowisko w Sony Interactive Entertainment. Chodzi o Hermena Hulsta, który był prezesem Guerrilla Games. Obecnie mężczyzna pełni funkcję szefa Sony Worldwide Studios.

"Hermen jest Europejczykiem, który będzie zajmował jedno z najważniejszych stanowisk w PlayStation. Myślę, że wszyscy z Europy powinni być zachwyceni i szczęśliwi, że to się dzieje" - powiedział Jim Ryan w wywiadzie dla GamesIndustry.


Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-01-09-playstation-names-veronica-rogers-as-head-of-global-business-operations

Tagi: europa playstation playstation 5 ps5 Sony