Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.01.2020 16:06
Lydia
458V

Lydia wkrótce trafi na Nintendo Switcha. Nagradzana historia z wyjątkowym rozszerzeniem

Lydia to jedna z produkcji podejmujących trudny temat. Deweloperzy zmierzyli się z problemem alkoholizmu wśród rodziców i po ciepłym przyjęciu ich historii na PC, postanowili zapewnić opowieść na kolejnym urządzeniu. Wkrótce odbędzie się premiera edycji na Nintendo Switcha z ważnym DLC.

Lydia nie jest zwykłą produkcją. Twórcy postanowili przedstawić za pomocą historii tytułowej bohaterki własne, bolesne wspomnienia z dzieciństwa. Deweloperzy spotkali się z poważnym problemem alkoholizmu wśród rodziców i ich tytuł został doceniony – gra zebrała ponad 390 pozytywnych recenzji na Steam, oceny na poziomie 79% i liczne nagrody.

17 stycznia Lydia trafi na Nintendo Switcha i deweloperzy postanowili zaprosić kolejnych graczy do poznania tej opowieści. Jest to prosta pod względem rozgrywki produkcja, która niesie bardzo ważne przesłanie i podejmuje trudną tematykę.

Autorzy przygotowali także DLC, które zostało wycenione na 1euro/dolar – cały dochód z rozszerzenia zostanie przekazany na organizację non-profit Fragile Childhood, która stara się zapobiegać szkodom spowodowanym przez uzależnienia rodziców. Dodatek jest tak naprawdę kolorowanką, w której Lydia radzi sobie z potworami. Jeśli szukacie w gamingu czegoś więcej niż prostej rozrywki – sprawdźcie Lydię. 

Lydia jest jednym z tytułów w portfolio nowego, polskiego wydawcy gier Nakana.io, który przedstawi eksperymentalne i nietypowe produkcje.

Warto sprawdzić:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Lydia nakana.io Nintendo Nintendo Switch switch