Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.01.2020 13:20
Znaczki pocztowe z gier
712V

Znaczki pocztowe z klasycznymi hitami. Royal Mail wprowadza piękną kolekcję

Poczta Polska już kilka lat temu podchwyciła temat gier. W 2016 pojawiły się w sprzedaży znaczki pocztowe z Wiedźminem. Teraz motywy związane z graniem wykorzystuje też Royal Mail.

W 2016 roku mogliśmy przyklejać na koperty wizerunki Geralta jako znaczki pocztowe. Tym razem brytyjski Royal Mail wprowadza podobną akcję. Na angielskim rynku pojawiły się znaczki pocztowe, które z pewnością będą rozchwytywane przez kolekcjonerów z całego świata. 

Na rzeczonych znaczkach pocztowych, wprowadzanych do obrotu przez Royal Mail, znalazło się miejsce dla obrazków z wielu klasycznych, brytyjskich gier. Również dla hitów z epoki 8-bitowej i 16-bitowej, takich jak Elite, Dizzy, Lemmings, Micro Machines, Worms, czy Sensible Soccer. Znalazło się też miejsce dla trochę nowszych produkcji, m.in. dla Tomb Raidera i Wipeout. Oprócz znaczków można też kupić pocztówki i koperty z takimi motywami. Piękna inicjatywa! 

Do wypuszczenia znaczków z serii "Classic UK Video Games" dojdzie już 21 stycznia. W tym miejscu, w oficjalnym sklepie Royal Mail, można już teraz składać zamówienia na całą kolekcję.

Tagi: dizzy lemmings poczta tomb raider znaczki