Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 04.01.2020 08:30
Rok 2020 ma być bardzo dobry dla studia PlatinumGames. Japończycy chcą zagrozić największym deweloperom
871V

Rok 2020 ma być bardzo dobry dla studia PlatinumGames. Japończycy chcą zagrozić największym deweloperom

Prezes studia PlatinumGames zapowiada, że bieżący rok dla japońskich deweloperów będzie bardzo ważny i produktywny.

Japońska firma PlatinumGames odpowiadająca za między innymi takie gry jak Nier:Automata, Bayonetta, Vanquish czy też Astral Chain zapowiada ogromne zmiany, które pozwolą japońskiemu zespołowi rozpocząć nowy etap w życiu.

Japończycy chcą w bieżącym roku znacznie przyśpieszyć tworzenie i wydawanie swoich produkcji na rynek gier. Prezes zespołu, Kenichi Sato powiedział, że 2020 rok będzie monumentalnym rokiem dla firmy - oficjalne ogłoszenie dotyczące rozwoju ma pojawić się na początku obecnego roku.

Wypowiedź prezesa pochodzi z oficjalnego posta napisanego na portalu Inside Games, na którym udziela się większość japońskich deweloperów. Sato wyraził ogromną wdzięczność za ciepłe przyjęcie dwóch gier studia - Astral Chain oraz Nier:Automata, których sprzedaż przekroczyła pierwotne założenia PlatinumGames.

Warto w tym momencie przypomnieć, że w lutym pojawią się remastery dwóch kultowych gier akcji od PlatinumGames - Bayonetta oraz Vanquish. Nie wiadomo co studio planuje zapowiedzieć w bieżącym roku, ale możemy spodziewać się dużo dobrych gier, które pojawią się na rynku w małych odstępach czasowych.

Źródło: playstationlifestyle.net

Tagi: Bayonetta nier PlatinumGames vanquish