Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.01.2020 16:09
Godność. Wolność. Niepodległość
968V

Wiedźmin w Godność. Wolność. Niepodległość. Gra edukacyjna Ministerstwa Edukacji Narodowej

Polski rząd przeznaczył blisko 2 mln zł na grę edukacyjną przygotowaną na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. W produkcji uczniowie będą poznawać ważne informacje o Polsce, a wśród pytań nie brakuje nawet odwołania do Wiedźmina od CD Projekt RED.

Godność. Wolność. Niepodległość to gra edukacyjna przygotowana przez polski rząd z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Posłowie przeznaczyli na produkcję 1,8 mln zł i jest to część wielkiego projektu, który przypada na lata 2017-2022.

Produkcja jest dostępna za darmo przez przeglądarkę – na zainteresowanych czeka 15 misji, które są podzielone według klas: trzy zadania dla uczniów klas 1-3, sześć dla klas 4-8 oraz sześć dla szkół ponadpodstawowych. Podczas rozgrywki młodzi gracze mają okazję poznać szczegóły dotyczące ważnych wydarzeń, prezydentów, konstytucji, a nawet zagrają w „Memory z Józefem Piłsudskim” lub zajmą się „Uwolnieniem Rudego”.

Cała koncepcja została zaprezentowana na poniższym materiale – pewną ciekawostką jest na pewno fakt, że autorzy zadań nie zapomnieli o grze CD Projekt RED i „Wehikule czasu” można natrafić na pytanie dotyczące Wiedźmina.

Jesteście zainteresowani grą? Sprawdźcie swoją wiedzę i zagrajcie w Godność. Wolność. Niepodległość.

Wiedźmin

Warto spojrzeć:

Źródło: https://polskigamedev.pl/godnosc-wolnosc-niepodleglosc-men-przeznaczyl-2-mln-zl-na-gre-edukacyjna-o-polsce/

Tagi: godność wolność niepodległość men ministerstwo edukacji narodowej Wiedźmin