Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2020 14:30
Phil Spencer
3110V

PS5 chwalone przez Phila Spencera. Szef marki Xbox wspominał o konsoli Sony

Na przestrzeni kilku następnych miesięcy poznamy wszystkie informacje o PS5 i Xbox Series X. Sony oraz Microsoft przygotowują się do prezentacji, ale nawet przed ujawnieniem wszystkich konkretów, Phil Spencer potrafił wymienić atut PlayStation 5, który jego zdaniem zostanie dobrze wykorzystany przez deweloperów.

Phil Spencer odmienił wizerunek Microsoftu oraz zaczął eliminować kolejne problemy marki Xbox. Szef zespołu wielokrotnie potrafił także postawić się z drugiej strony i powiedzieć kilka dobrych słów o działaniach konkurencji.

W ostatnim wywiadzie przedstawiciel korporacji z Redmond odpowiadając na jedno z pytań dotyczących Xboksa Series S, postanowił wspomnieć o PS5:

„Podoba mi się, że Mark Cerny i jego zespół w Sony również inwestują w dysk SSD dla PlayStation 5, [dzięki temu – red.] w silniku i narzędziach mogą zostać zaimplementowane odpowiednie funkcje. Wspólnie zapewnimy większą bazę – a deweloperzy zrobią wszystko, co w ich mocy, by opanować i wesprzeć możliwości tych urządzeń.”

W temacie SSD najczęściej wypowiadają się pracownicy Sony, ale jak widać nawet Microsoft postanowił wspomnieć o atutach nowego rozwiązania. Producenci korzystają z nowoczesnych rozwiązań, które mają między innymi wyeliminować ekrany wczytywania.

Spencer nie mógł jednak wchodzić w większe szczegóły, ponieważ Microsoft nie posiada jeszcze devkitu PS5:

„Nawet nie sądzę, by nasz zespół Minecrafta go posiadał.”

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić informacje o PlayStation 5:

Źródło: https://gamerant.com/xbox-phil-spencer-ps5/

Tagi: Microsoft phil spencer ps5 Sony