Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.12.2019 11:55
iPhone 12 patent
2042V

iPhone 12 bez notcha. Apple ukryje wszystko pod ekranem

Dopiero za kilka miesięcy odbędzie się prezentacja nowych urządzeń Apple, ale najnowsze materiały potwierdzają rezygnację z notcha. iPhone 12 otrzyma wszystkie elementy pod ekranem, więc na przednim panelu zabraknie niepotrzebnego paska.

W 2020 roku tylko nieliczne smartfony będą korzystać z notchów, które źle wpływają na główny panel telefonu. Apple najwidoczniej także zrezygnowało z tej koncepcji, ponieważ Letsgodigital natrafiło na trzy wnioski z Japońskiego Urzędu Patentowego, w których firma przedstawia urządzenie bez wcięć w ekranie.

Apple dokładnie pokazuje szczegóły interfejsu użytkownika, jednak na wszystkich najnowszych materiałach (z 23 grudnia) nie został już zaakcentowany notch – firma musiałaby zadbać o jego prezentację, gdyby planowała implementację elementu w nowym smartfonie.

W tej sytuacji iPhone 12 otrzyma wszystkie komponenty pod wyświetlaczem – czytnik linii papilarnych oraz aparat do selfie. Pewną ciekawostką jest jednak sam ekran, który w przedstawionych przez Apple materiałach nie posiada zaokrąglonych rogów.

Warto podkreślić, że już kilka miesięcy temu pojawiły się plotki dotyczące iPhone'a 12, według których urządzenie nie otrzyma notcha – najwidoczniej tym razem informatorzy natrafili na prawdziwe informacje.

iPhone 12 patent 1

iPhone 12 patent 2

Więcej o produktach Apple przeczytasz w naszym serwisie:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/smartphones/apple-iphone-12-5g/

Tagi: apple iphone iphone 12