Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 21.12.2019 16:52
Dying Light
748V

Dying Light nadal rozwijane. Zimowe wydarzenie trafiło do gry

Rodzime studio wprowadza kolejne specjalne wydarzenie w swojej grze. Tym razem, miłosierny Crane, dostarcza prezenty dla dzieci z Harranu.

Techland wyśmienicie wspiera swoją grę Dying Light. Mimo, że jej oficjalna premiera miała miejsce prawie 5 lat temu, na serwerach cały czas znajdują się ludzie, którzy z ogromną satysfakcją wybijają wstrętne zombie. Rodzimy zespół odpalił kolejny event, tym razem nawiązujący do klimatów nadchodzących świąt.

W najnowszej aktualizacji wprowadzono wydarzenie, w którym zombie próbują zepsuć Boże Narodzenie. Nasz główny bohater, Kyle Crane, musi uporać się ze złośliwymi sprinterami, które kradną wartościowe upominki przeznaczone dla dzieci z miasta Harran. Każdy jeden zabity sprinter to jeden uśmiech na twarzy dziecka. Niestety, ale wrogowie są bardzo szybcy i trudni do złapania, więc będziemy musieli naprawdę się postarać.

Żywe trupy próbują zepsuć Boże Narodzenie, ale nie ma powodu do obaw, bo Super-Crane śpieszy na ratunek! Uszczęśliw dzieciaki z Harran, zbierając i dostarczając kwatermistrzom jak najwięcej zagubionych prezentów. Część upominków znajdziesz w zrzutach, skrytkach Raisa i strefach kwarantanny, podczas gdy inne zostały skradzione przez złośliwych sprinterów. Dranie zrywają się na twój widok do ucieczki, a że są bardzo szybkie, przyda ci się podrasowana kotwiczka Super-Crane’a.

Małe nieumarłe chochliki natomiast rzucą się na ciebie, jak tylko cię zobaczą. Wyglądają uroczo w swoich malutkich kurteczkach i pasiastych portkach, ale szybko przekonasz się, że są bardzo wredne. Podobnie jak sprinterzy, są liczniejsze na starym mieście niż w slumsach, lecz zamiast skradzionych prezentów upuszczają świąteczne łakocie zapewniające różne krótkotrwałe bonusy. Możesz zjeść te smakołyki od razu lub zrobić z nich babciny ajerkoniak, który tymczasowo podniesie twoją wytrzymałość, pancerz i szybkość. By przyrządzić ten krzepiący napój, trzeba jednak zdobyć przepis. Dostaniesz go wraz ze schematem śnieżki (rzucona we wroga zamrozi go) i strojem Pomocnika Mikołaja, gdy ukończysz wyzwanie osobiste. Jeżeli społeczność zbierze wystarczającą liczbę prezentów przed końcem wydarzenia (2 stycznia, godz. 19:00), otrzymasz także kwit na schemat broni „Świąteczny łakoć”.

Trzeba przyznać, że Techland to wzór do naśladowania dla każdego studia, które obiecuje popremierowe wsparcie dla swoich produkcji.

 

Źródło: Steam

Tagi: Dying Light Techland Warner Bros.