Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.12.2019 21:50
Huawei Mate X
838V

Huawei Mate Xs nadciąga. Lepsza wersja składanego smartfona

Huawei zapowiedział premierę kolejnego składaka. Huawei Mate Xs zostanie ujawniony w Barcelonie i klienci mogą liczyć na dopracowaną konstrukcję. To może być pierwszy sprzęt z nowej serii, który osiągnie duży sukces.

Huawei Mate X od początku potrafił zachwycić rozwiązaniami, ale urządzenie jeszcze przed premierą borykało się z serią problemów. Huawei postanowił opóźnić debiut, ulepszyć sprzęt i wrzucić smartfon na rynek z dużym opóźnieniem – prezentacja odbyła się w lutym, a premiera w ubiegłym miesiącu.

Huawei Mate Xs nie zaliczy takiej wpadki. Huawei potwierdziło prezentację nowego, składanego smartfona na targach MWC 2020, które jak zawsze odbędą się w Barcelonie. Wydarzenie rozpocznie się 24 lutego i podczas specjalnej konferencji poznamy szczegóły urządzenia, datę premiery oraz pewnie jego cenę.

Informacje o nowym modelu potwierdził Yu Chengdong, szef Huawei Consumer Business, który poinformował o istotnych zmianach względem tegorocznej wersji – firma skorzysta z nowego układu Kirin 990 5G, dopracuje zawias oraz ekran, a sama obudowa cieńsza i lżejsza.

Przedstawiciel Huawei wspomniał także, że składany smartfon Mate pojawi się w Europie.

Na naszym portalu znajdziecie więcej informacji o sprzęcie Huawei:

Źródło: https://www.telepolis.pl/wiadomosci/sprzet/na-mwc-2020-zadebiutuje-huawei-mate-xs

Tagi: Huawei Huawei Mate Huawei Mate X Huawei Mate Xs