Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 14.12.2019 14:31
PlanetSide Arena
608V

PlanetSide Arena. Ogromny battleroyale kończy swój żywot. Serwery zostaną wyłączone w styczniu 2020 roku

Twórcy PlanetSide Arena zamkną swoje serwery w styczniu 2020 roku. Niestety, ale najnowsza gra studia Daybreak Game okazała się ogromną porażką.

Trzeba przyznać, że do zamknięcia serwerów PlanetSide Arena doszło bardzo szybko - gra, pomimo ogromnych zapowiedzi i zachęcających, oryginalnych materiałów, była od początku skazana na porażkę. Nie oszukujmy się, ale gry nastawione na tryb battleroyale były popularne, ale trzy, dwa lata temu - obecnie większość graczy omija ów tryb szerokim łukiem.

Twórcy PlanetSide Arena, studio Daybreak Game ogłosiło, że serwery dla ich najnowszej produkcji zostaną wyłączone 10 stycznia następnego roku kalendarzowego. Oznacza to, że nie doczekamy się nawet oficjalnej wersji gry, która była zaplanowana na styczeń 2020r. Powodem zamknięcia serwerów jest niskie zainteresowanie grą - według serwisu SteamDB, przez ostatnie 24 godziny, w grę grało zaledwie 12 osób, a w szczytowym momencie udało się osiągnąć ponad półtora tysiąca logowań. 

Przedstawiciele Daybreak Game napisali:

Podczas gdy nasz zespół wyznaczał ambitną wizję gry, która miała połączyć walkę na wielką skalę i koleżeństwo z PlanetSide poprzez różne tryby gry, po kilku miesiącach wczesnego dostępu stało się jasne, że nasz poziom populacji uniemożliwia utrzymanie gry.

Warto zajrzeć na:

Źródło: dsogaming.com

Tagi: Daybreak Game PlanetSide Arena