Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.12.2019 12:15
Nier 10 lecie
983V

NieR będzie mieć niedługo 10 lat. Przymiarki Square Enix do ujawnienia nowego projektu

Marka NieR wyszła z niszy i sięga po najwyższe zaszczyty (dzisiaj NieR: Automata zdobyła prestiżową Nagrodę Platynową na PlayStation Awards). Co zatem dalej z tym IP?

Wygląda na to, że Square Enix zbliża się do ogłoszenia czegoś nowego w kontekście marki NieR. Square Enix ujawniło dzisiaj nową stronę dla marki NieR, stworzonej przez Yoko Taro. To przygotowania do wielkiego świętowania 10-lecia tego IP, które przypada na 2020 rok. Pierwszy tytuł z serii trafił w kwietniu 2010 roku na Xbox 360 i PS3.

Bardzo możliwe, że to przymiarki do ogłoszenia nowego NieR na targach E3 2020. Możliwe też, że wcześniej Square Enix ogłosi remake lub remaster pierwszego NieR - w końcu japoński wydawca powinien kuć żelazo póki gorące. NieR: Automata sprzedała się bowiem bardzo dobrze - znacznie powyżej oczekiwań firmy. Na całym świecie NieR: Automata rozeszło się w nakładzie ponad 3,5 milionów kopii.

Świeżo otwartą, jubileuszową stronę dla marki NieR znajdziecie tutaj.

Warto tu przypomnieć, że NieR: Automata otrzymało na PlayStation Awards 2019 najwyższe wyróżnienie, czyli Platynową Nagrodę za sprzedaż ponad 1 mln kopii.


Warto sprawdzić:

Tagi: nier nier 3 Square Enix