Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 30.11.2019 09:30
Sonic prace nad projektem
653V

Sonic: The Hedgehog. Przeprojektowanie modelu Jeża zajęło prawie 5 miesięcy

Wygląda na to, że prace nad zmianą kontrowersyjnego wyglądu Superszybkiego Jeża trwały kilka miesięcy. Projektanci mieli ręce pełne roboty.

"Sonic: The Hedgehog" jeszcze przed premierą zdążył zapaść w pamięć wielu ludziom. W większości kontrowersyjnie, jednak czego by nie napisać- o filmie było bardzo głośno. Krytyka ze strony fanów, jaka spłynęła na twórców, sprawiła, iż premiera została przesunięta w czasie, a Niebieski Jeż przeprojektowany. 

W połowie listopada wreszcie zobaczyliśmy, jak wygląda poprawiona wersja popularnej postaci. Choć wciąż można usłyszeć narzekania fanów, to jednak ogólne wrażenia są znacznie lepsze. Jak dowiedzieliśmy się jakiś czas temu, koszt implementacji nowego projektu wyniósł około 5 milionów dolarów. Dużo, choć zdanie fanów jest bezcenne. 

Co ciekawe, nie tylko pieniążki robią wrażenie. Max Schneider przyznał, iż naprawianie projektu Sonica trwało około 5 miesięcy! Animator zdradził przy tym, że obyło się bez zbędnych obsuwek czasowych i uniknięto crunchu:

Powiedziano nam, że aby zmienić model Sonica, potrzeba prawie pięciu miesięcy pracy. Zmiany projektu rozpoczęły się od twarzy, a wszystko odbywało się metodą porównywania modelu  z pierwszego zwiastuna oraz jego nowoczesnej wersji. Dążyło to do znalezienia złotego środka.

Na ten moment wciąż ciężko powiedzieć, jak ostatecznie wypadnie film. Pozostaje mieć nadzieję, że przy okazji poprawiania modelu Jeża, przeanalizowano też samą produkcję. Ta zadebiutuje na dużych ekranach już 29 lutego 2020 roku

Więcej o tym filmie przeczytasz na naszej stronie:

Źródło: https://gamingbolt.com/sonics-film-redesign-reportedly-took-nearly-5-months

Tagi: animacja Max Schneider Sonic sonic: the hedgehog