Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.11.2019 19:01
Huawei Mate 30 ray tracing
1092V

Huawei Mate 30 z ray tracingiem. Grafika w Love is Justice wygląda fantastycznie

Ray tracing nie jest wciąż ogólnodostępny na komputerach klasy PC, jednak Chińczycy nie zamierzają przyglądać się działaniom Zachodu. Na specjalnym pokazie zaprezentowano demo technologiczne RT nowej gry NetEase na Huawei Mate 30.

Na PS5 i Xbox Scarlett ray tracing ma być standardem, który w kolejnych latach będzie także szerzej dostępny na komputerach klasy PC, jednak Huawei i NetEase zamierzają przenieść technologię także na smartfony.

Na specjalnym pokazie obu firm zaprezentowano demo technologiczne ray tracingu na Huawei Mate 30, który jest zasilany przez Kirin 990 – jest to pierwszy na świecie chipset SoC 5G wykonany w architekturze 7nm+ w procesie litograficznym EUV. Kirin 990 zapewnia 20-procentowy wzrost ogólnej wydajności i 30-procentowy wzrost efektywności energetycznej.

Trzeba oczywiście zaznaczyć, że RT na smartfonach to przyszłość – aktualnie całość znajduje się w bardzo wczesnej fazie implementacji. Inżynierowie muszą dopracować zużycie mocy oraz rozładowanie akumulatora, jednak sam pokaz był podobno imponujący.

Huawei i NetEase chcą także wspólnie badać możliwości wykorzystania mocy chmury na smartfonach, by zapewnić jeszcze lepsze i ładniejsze gry.

Na naszym portalu znajdziecie więcej informacji o sprzęcie Huawei:

Źródło: Twitter

Tagi: Huawei Huawei Mate 30 ray tracing