Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.11.2019 20:18
fable 4 playground games
1218V

Fable 4 na pierwszych grafikach koncepcyjnych? Studio powiększone o doświadczonych deweloperów

Playground Games wciąż nie potwierdziło tytułu tajnego RPG rozwijanego przez nowe studio brytyjskiej ekipy, ale najnowsze zdjęcia pozwalają przypuszczać, że deweloperzy faktycznie rozwijają Fable 4. Do zespołu dołączyli kolejni znani deweloperzy.

Playground Games po dołączeniu do Microsoftu zostało znacząco rozbudowane. Twórcy wybudowali nowe studio, otworzyli rekrutację i od wielu miesięcy pracują nad tajnym RPG. Od dawna pojawiają się plotki, według których to właśnie ten zespół otrzymał szansę rozwijania Fable 4.

Studio nie potwierdza plotek, Microsoft nie komentuje doniesień, ale w Sieci właśnie wylądowała seria grafik koncepcyjnych przygotowanych przez Rodrigo Idalino. Artysta podobno pracował na zlecenie Playground Games i jego zadaniem było stworzenie bohaterki.

Gracze dość szybko połączyli materiały z ostatnimi doniesieniami, według których to właśnie Playground Games ma pracować nad Fable 4. Nie jest to oczywiście w żaden sposób potwierdzona wiadomość, ale trzeba przyznać, że projekt pasuje do samego uniwersum.

Twórcy zamiast tego powitali dzisiaj dwóch nowych deweloperów – Brian Merrill (główny artysta efektów specjalnych z Read at Dawn) oraz Martin Bunker (główny inżynier animacji z Rockstar North) będą teraz pracować nad nieujawnionym RPG.

Fable 4 Playground Games

Więcej informacji o Playground Games:

Źródło: Twitter

Tagi: fable 4 microsoft PlayGround Games