Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.11.2019 15:42
brothers in arms
841V

Brothers in Arms. Gearbox nie zapomina o IP - kolejna część w planach studia?

Co powiecie na kolejną odsłonę z serii Brothers in Arms? Gearbox Software nie zapomina o swoim IP.

Pamiętacie o wyśmienitej serii Brothers in Arms od Gearbox Software? Pierwsza część zadebiutowała czternaście lat temu na rynku i trafiła na PC, PS2 i Xboksa. To właśnie wtedy, wcieliliśmy się w Matta Bakera, żołnierza, który uczestniczył w II wojnie światowej. Nasz bohater otrzymał dowództwo nad kilku osobowym oddziałem w ramach 101. Dywizji Powietrzno-Desantowej. Trzecia, a zarazem ostatnia część serii zadebiutowała w październiku 2008 roku - tutaj, podobnie jak w poprzednich odsłonach, przejęliśmy kontrolę nad alianckim żołnierzem, który musiał poprowadzić swój oddział przez piekło, jakim była operacja Market Garden. Bohater oprócz dowodzenia swoimi żołnierzami, musiał dbać o morale oddziału, a szczególnie jego uwagę przykuwał Joe Hartsock.

Seria, mimo dobrej sprzedaży, została odłożona na półkę przez Gearbox Software. Najnowszy komentarz jednego z deweloperów daje nam malutki promyk nadziei na kolejną odsłonę serii Brothers in Arms. W wywiadzie, Randy Varnell został zapytany o ewentualne plany względem uśpionego IP, na co odpowiedział:

Kwestia serii Brothers in Arms jest czymś, czego jesteśmy bardzo świadomi w Gearbox. Nic nie mogę powiedzieć, ale chcielibyśmy zrobić coś jeszcze.

Wygląda na to, że możemy liczyć na kolejną odsłonę kultowej serii. Fani franczyzy na pewno już zacierają ręce na potencjalną kolejną odsłonę. Chcielibyście Brothers in Arms 4? 

Warto zajrzeć na:

Źródło: Mp1st.com

Tagi: Brothers in Arms: Hell's Highway Gearbox Software Ubisoft