Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.06.2010 01:43
"Problem niezawodności X360 został rozwiązany"
932V

"Problem niezawodności X360 został rozwiązany"

Prześladuje Was widmo Czerwonego Pierścienia Śmierci? Mam dla Was dobrą nowinę: Microsoft twierdzi, że nowa wersja Xboksa 360 jest ostatecznym krokiem w drodze do wyeliminowania problemów trapiących tego current-gena.

xxxxx

Microsoft twierdzi, że najnowsza wersja X360 250GB (która w Stanach Zjednoczonych będzie sprzedawana za 299$) jest już wolna od wad poprzedników. Zaraz po swojej konferencji przedstawiciele giganta z Redmond rozmawiali z dziennikarzami z branży. Albert Pernello, który koordynuje sprzedażą hardware'u Microsoftu na całym świecie, powiedział, że problem z Czerwonym Pierścieniem Śmierci (czyli de facto z przegrzewaniem X360) "praktycznie został wyelminowany". Pernello kontynuował: "Chcieliśmy się upewnić, że ta nowa wersja Xboksa 360 jest twarda i stabilna jak skała. Kwestia niezawodności konsoli została dopracowana i zapięta na ostatni guzik".

Nowy, zgrabniejszy Xbox 360 wyposażono w tylko jeden wiatraczek chłodzący (trochę większy od standardowego). Czy to wystarczy, by zapewnić konsoli tak wysoką niezawodność, o jakiej mówi pracownik Microsoftu? O tym przekonamy się w ciągu najbliższych kilkunastu miesiecy. Zapewne największe zyski w tej przemodelowanej konstrukcji będą pochodzić z mniejszych CPU i GPU w technologii 45 nanometrów. Układy te powinny teraz pobierać mniej prądu, tak jak w przypadku najnowszej wersji PS3. Oznacza to oczywiście mniejsze rachunki za prąd, ale przede wszystkim zmniejszone generowanie ciepła przez nasz hardware.

Nowa konsola ma być również bardziej cicha, głównie za sprawą zredukowania liczby wiatraczków z dwóch do jednego. Niestety łyżką dziegciu w tej beczce miodu jest informacja, że dysk twardy z najnowszej wersji X360 jest niekompatybilny ze swoimi poprzednikami. Żeby więc przetransferować dane ze starszego X-kloca na nowy trzeba będzie się trochę wysilić.

Co ciekawe: Microsoft powiedziało dziennikarzom zaraz po konferencji, że starsze wersje X360 przestają być produkowane. Firma skupia się tylko i wyłącznie na X360 Slim. Oczekujcie więc obniżek cen za stare modele, zapewne o okolicach 80-50$.
 

Tagi: