Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 23.11.2019 17:44
wolfeye studios
822V

Twórcy Dishonored i Prey stworzyli nowe studio. Pierwsza gra zespołu zostanie ujawniona na The Game Awards

WolfEye Studios to nowy zespół założony przez Raphaela Colantonio, twórcę takich gier jak Dishonored czy Prey. Pierwsza gra od dopiero co powstałego studia zostanie zaprezentowana na gali The Game Awards 2019.

Raphael Colantonio założył francuskie studio Arkane, odpowiedzialne m.in. za serię Dishonored czy też najnowszego Prey'a - pełnił on funkcję prezesa do 2017 roku, kiedy to postanowił odejść z ekipy z powodu chęci spędzenia więcej czasu ze swoimi najbliższymi i skupienia się na tym, co najważniejsze w jego życiu. Jak widzimy, Colantonio nie wytrzymał i postanowił znowu tworzyć gry, zakładając tym samym nowe studio o nazwie WolfEye Studios.

Mężczyzna postanowił połączyć siły z Julienem Roby, byłym współpracownikiem z dawnego studia. Filozofia studia ma odzwierciedlić ambicję twórców - WolfEye Studios chce robić takie gry, w których gracze przeżyją niesamowite przygody w symulowanych światach. Chcą, aby świat reagował na poczynania graczy i oferował ciekawe interakcje z postaciami niezależnymi. Raphael Colantionio dodał również, że ma już dość grania w identyczne gry co roku. 

Z najnowszych informacji wynika, że pierwsza gra od dopiero co powstałego studia ma zostać ujawniona na nadchodzącej gali The Game Awards, kiedy to zostaną wręczone nagrody w różnych kategoriach dla gier, których premiera odbyła się w tym roku. To właśnie wtedy poznamy pierwsze konkrety odnośnie nowej gry, która ma wyróżniać się na tle innych tytułów. 

Warto zajrzeć na:

Tagi: dishonored prey wolfeye studios