Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.11.2019 12:20
Pokemon nowe remake'i
744V

Pokemon. Game Freak planuje więcej remake'ów?

Może się okazać, że już w niedalekiej przyszłości dostaniemy kolejne odnowione wersje pierwszych generacji Pokemonów. Game Freak zdradza ciekawe plany. 

Pokemon: Let’s Go, Pikachu!/Let’s Go, Eevee! spotkało się z nieprzychylnym przyjęciem ze strony fanów oryginalnych wersji gier Pokemon. Ci nie byli zadowoleni z wielu mechanik, jakie zastosowano, aby bardziej przystosować rozgrywkę do dzisiejszych odbiorców. 

Pomimo tego, gra została powszechnie całkiem ciepło przyjęta. Nie może więc zaskakiwać, iż twórcy serii o Pokemonach planują jeszcze za jakiś czas wrócić do innych, wcześniejszych generacji. Zdradził to delikatnie Shigeru Ohmori z Game Freak, reżyser Pokemon Sword/Shield.

Zawsze staramy się dążyć do tego, aby ludzie nie wiedzieli, co przygotowujemy jako następne, ale... Zawsze fajnie jest robić remake'i i wracać do rzeczy, które zrobiło się wcześniej, nakładając na nie coś zupełnie nowego. Mówiąc to, wciąż chcemy tworzyć nowe projekt. Więc wszystko jest kwestią znalezienia równowagi, gdy stale jesteśmy rozdarci pomiędzy tymi stronami. Wiele zależy więc od tego, czego ludzie chcą w danym momencie

Choć nie zostało to powiedziane wprost, można śmiało założyć, że jeszcze niejednokrotnie dostaniemy odświeżone wersje poprzednich generacji. Kto wie, może już za jakiś czas dane nam będzie znów przeżyć przygodę 2. generacji? Pozostaje czekać i korzystać z tego, co mamy na ten moment.

Interesujesz się Pokemonami? Przeczytaj obowiązkowo:

Źródło: https://nintendoeverything.com/game-freak-on-balancing-new-pokemon-games-with-remakes/

Tagi: Eevee! Game Freak Nintendo Pikachu!/Let’s Go Pokemon: Let’s Go