Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.11.2019 15:30
Obsidian Entertainment  nowe gry RPG
562V

Obsidian Entertainment pracuje nad dużymi RPG-ami. Grounded rozwijany przez skromny zespół

Na X019 zaprezentowano kilka nowych gier i jedną z produkcji okazał się Grounded. Tytuł jest rozwijany przez Obsidian Entertainment, ale nie obawiajcie się o kolejne gry uznanego studia. Duże przygody z gatunku RPG także powstają.

Obsidian Entertainment jest już częścią Microsoftu i aktualnie zespół rozwija gry wyłącznie dla amerykańskiego giganta. Jeszcze do niedawna deweloperzy byli związani umową z Private Division (The Outer Worlds), ale teraz mogą w spokoju rozwijać przygody dla Phila Spencera.

Pokaz Grounded na X019 zebrał mieszane opinie, więc deweloperzy postanowili wytłumaczyć sytuację. Obsidian Entertainment to tak naprawdę duże studio, które ma okazję rozwijać nawet kilka gier jednocześnie.

Nad Grounded pracował bardzo mały zespół, ale to tylko jeden z projektów. Szef studia Feargus Urquhart zaznaczył podczas dyskusji, że w jego ekipie znajduje się 185 pracowników, którzy pracują nad innymi grami.

Zespół rozwija „więcej niż jedna, mniej niż 40” produkcji, wśród których znajdują się duże przygody z gatunku RPG. Na szczegóły musimy oczywiście zaczekać, ale nie musicie się obawiać o przyszłość studia i kolejnych projektów.

Poznajcie najważniejsze informacje z X019 oraz sprawdźcie nową promocję w Biedronce:

Źródło: https://gamingbolt.com/obsidian-entertainment-is-working-on-other-big-rpgs

Tagi: Grounded Microsoft Obsidian Entertainment