Iza Łęcka Iza Łęcka 14.11.2019 12:30
ray tracing demo benchmark
669V

Test ray tracingu. Sprawdź działanie technologii na PC

Crytek przygotował darmowy benchmark, który pozwoli każdemu sprawdzić działanie ray tracingu na domowych komputerach. Technologia ma wkrótce stać się standardem w branży, więc warto sprawdzić działanie Neon Noir.

Na GDC 2019 odbyła się szeroko komentowana prezentacja Neon Noir. Demo technologiczne firmy Crytek zostało niezwykle ciepło odebrane przez branżę, gdyż zademonstrowano efektowny materiał skupiony na ray tracingu w czasie rzeczywistym.

Crytek korzysta z Total Illumination, dzięki któremu ray tracing może działać na większości kart graficznych. W konsekwencji udostępniono benchmark zachęcając jednocześnie do sprawdzenia, jak działa Neon Noir na domowych komputerach.

W kolejnych latach ray tracing ma być dostępny we wszystkich grach, a na rynku mają nawet debiutować produkcje wymagające odpowiednich kart graficznych. Wszystko przyjdzie z czasem, lecz już teraz możecie sprawdzić, czy Wasz sprzęt jest gotowy na RT.

Neon Noir pobierzecie ze strony Cryteku – na początku musicie ściągnąć sam launcher, a później dodać do biblioteki benchmark.

Tak prezentują się minimalne wymagania Neon Noir:

  • AMD Ryzen 5 2500X CPU/Core i7-8700
  • AMD Vega 56 8 GB VRAM/Nvidia GTX 1070 8 GB VRAM
  • 16 GB System Ram
  • Win 10 x64

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o ray tracingu:

Źródło: https://www.cryengine.com/news/view/ray-tracing-for-everyone-neon-noir-benchmark-tool-released

Tagi: crytek neon noir ray tracing