Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.11.2019 10:32
Kingdom Under Fire 2 PS4
708V

Kingdom Under Fire 2. Czemu gra powstawała ponad 10 lat? Temat wersji na PS4 i godzina rozgrywki

Aż trudno w to uwierzyć, ale jutro dojdzie w końcu do premiery Kingom Under Fire 2. Czekaliśmy na ten moment ponad 10 lat...

Deweloperzy Kingdom Under Fire 2 postanowili wypowiedzieć się przed samą premierą swojej produkcji, czemu praca zajęła im tak długo (gra została zapowiedziana już w 2008 roku).

"To zaczęło się od pomysłu połączenia RPG-a Akcji z RTS-em. To trudna fuzja i duże wyzwanie. Doświadczyliśmy wielu problemów po drodze w drodze do uzyskania idealnego balansu między tymi elementami.

Zaczęliśmy po drodze współpracować z Gameforge i w końcu udoskonaliliśmy naszą grę. Nie możemy się doczekać, aż ją wypróbujecie" - powiedział Joo-Bo Kim, dyrektor kreatywny Kingdom Under Fire 2.

Niestety póki co zawieszono prace nad wersją gry na PS4. Deweloperzy skupiają się tylko na PC. Możliwe jednak, że w przyszłości pojawi się jednak wydanie gry na konsoli.

Kingdom Under Fire 2 z pewnością ma potencjał - to gra o dużym rozmachu, który łączy klimaty strategiczne (cały czas trzeba wydawać rozkazy swoim regimentom) z szybkim wymachiwaniem mieczem lub rzucaniem czarów. Wiadomo, że w grze pojawi się aż 12 różnych frakcji i summa summarum dowodzić będziemy ponad 80 odmiennymi jednostkami - np. ogromnymi skorpionami.

Poniżej znajdziecie sporą dawkę gameplayu. To pierwsze kilkadziesiąt minut zabawy.

Kingdom Under Fire II trafi na PC już 14 listopada 2019 r.

Tagi: Blueside / Phantagram Kingdom Under Fire II