Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2019 14:28
Superman Warner Bros Montreal
1284V

Superman wciąż powstaje – zobaczcie materiały koncepcyjne. Prace nad grą trwają od 2013 roku

Rocksteady Studios zapewniło świetne historie z Batmanem w roli głównej, ale w międzyczasie powstawały kolejne gry z Supermanem. Warner Bros. dąży od blisko ośmiu lat do zrealizowania wizji, w której gracze wcielą się w Clarka Kenta.

O grze w uniwersum Supermana słyszymy od lat, ale wciąż nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzania od Warner Bros. Pierwsza zajawka produkcji pojawiła się w Batman: Arkham Knight, ale Rocksteady Studios nie rozwija projektu. Od początku gra trafiła pod skrzydła Warner Bros. Montreal, które jednak napotkało na sporo problemów.

Sytuację postanowił przybliżyć James Sigfield, który otrzymał konkretne informacje od samych deweloperów. Informator na dowód przedstawił serię materiałów, wśród których można dostrzec Supermana oraz jego przeciwników. Twórcy przygotowali nawet prezentację poszczególnych scen.

Według najnowszych doniesień, Superman powstaje od 2013 roku – w tym czasie zespół zbierał informacje od producentów, reżyserów z branży, by zadbać o jak najlepsze przedstawienie bohatera oraz stworzyć wyjątkowy tytuł. Właśnie w tym roku miała odbyć się prezentacja gry, która pod względem skali oraz rozbudowania powinna przypominać Spider-Mana od Insomniac Games, ale oczywiście Superman przemierzałby Metropolis i walczył z całym panteonem przeciwników z uniwersum DC.

Projekt jednak szybko napotkał na problemy i Warner Bros. anulowało tytuł jeszcze w fazie prototypowej. Drugie podejście rozpoczęło się w 2014 roku (zdjęcie z Kal El aka „SUPERMAN”), ale choć deweloperzy rozwijali pozycję mając nadzieję, że będą mogli stworzyć pełną produkcję, to nie otrzymali zielonego światła. Pomysł przerodził się w „Superman: Unbound”, który pod względem fabuły miał podążać historią komiksową i filmu animowanego, ale całą akcję mieliśmy obserwować na Kandorze – jest to skurczone miasto (do zobaczenia na zdjęciu).

Twórcy w tamtym czasie skupiali się na „mniej otwartym świecie”, by ograniczyć możliwości Supermana, a podczas starć przeciwnikiem superbohatera byli między innymi Brainiac oraz Doomsday. Problemem gry okazały się restrykcyjne Warner Bros., które zdecydowało, że produkcja ma powstać na silniku Arkham... A to było w tamtym czasie niemożliwe do zrealizowania.

Warner Bros. Montreal anulowało opowieść w uniwersum Legionu Samobójców, ale podobno nadal trwają prace nad Supermanem i deweloperzy nie chcą dać za wygraną.

Superman Warner Bros Montreal plotki

Więcej o Supermanie przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: Twitter

Tagi: superman Warner Bros. warner bros. montreal