Iza Łęcka Iza Łęcka 08.11.2019 07:00
GTA 5 kobieta na plaży
996V

GTA 5 śrubuje niedościgniony rekord. Take-Two notuje wyśmienity kwartał i chwali się sprzedażą gier

Deweloperzy stają na głowach, szukają nowych pomysłów, wymyślają systemy, rozwijają skomplikowane historie, a gracze i tak kupują GTA 5. Wielki tytuł Rockstar zanotował kolejny udany okres, który tylko potwierdził dorodny kwartał dla całego Take-Two. Wszystkie gry wydawane przez korporacje cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem.

Take-Two Interactive mogło z dumą podsumować drugi kwartał roku obrotowego - przychody netto korporacji wzrosły o 74% względem tego samego okresu ubiegłego roku. Firma wygenerowała 858 mln dolarów, a aż 72% z tej kwoty pochodzi z cyfrowej dystrybucji. Powracający katalog (wcześniej wydane gry) osiągnął 32% wszystkich przychodów. Idealnym podsumowaniem tak korzystnych wyników jest tylko jedno działanie włodarzy korporacji – zwiększono prognozy zysków na następne miesiące.

Wydawca osiągnął znacznie lepsze wyniki od wcześniejszych założeń, gdyż NBA 2K, Borderlands 3, Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2 (z trybami sieciowymi) cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem. Teraz przyszedł czas na pełną gotowość w związku z premierami The Outer Worlds, Red Dead Redemption 2 PC i WWE 2K20.

Tak przedstawiają się szczegóły podsumowania kwartału:

  • Borderlands 3 osiągnął ponad 7 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. 5 mln zanotowano w pierwszych pięciu dniach od premiery.
  • NBA 2K20 zanotowało już ponad 6 mln sztuk na całym świecie. Gracze są o 20% bardziej aktywni na serwerach (dzienna aktywność) względem ubiegłorocznej odsłony. Firma oczekuje rekordowych wyników w porównaniu do całej serii.
  • Grand Theft Auto V to już 115 mln sprzedanych kopii. W ostatnich 6 miesiącach gracze sięgnęli po 5 mln egzemplarzy gry.
  • Red Dead Redemption 2 zanotował już prawie 26,5 mln sprzedanych pudełek. W przeciągu 2 tygodni gracze kupili 17 mln kopii.
  • The Outer Worlds „jak dotąd przekroczył oczekiwania” pod względem komercyjnego sukcesu. Wersja na Switcha zadebiutuje na początku 2020 roku.

Take-Two mówi wprost o rekordowym okresie, który był możliwy dzięki wciąż dobrym rezultatom generowanym już wcześniej doceniane gry oraz znakomitym wynikom nowych produkcji. To jednak nie koniec, ponieważ korporacja liczy na ustanowienie kolejnych rekordów.

Niesamowite wyniki są do osiągnięcia za sprawą „najmocniejszego zestawu gier” w historii. Aktualnie nie znamy wszystkich planów – możliwe, że jednym z tajnym tytułów jest nowy BioShock – ale już teraz zestawienie wygląda imponująco:

Take-Two nowe gry 2019-2020Więcej o grach Rockstar przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-11-07-take-two-live-games-carry-momentum-toward-quiet-holiday-as-gta-v-reaches-115m-units-sold

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Rockstar North wyniki sprzedaży