Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.11.2019 10:51
Switch Lite test
1023V

Ninendo Switch Lite w teście wytrzymałości. Brutalny sprawdzian jakości wykonania konsoli 

Pod koniec września pojawiły się sygnały, że Switch Lite może mieć z czasem takie same problemy z dryfowaniem analogów, jak podstawowy model Switch. Wada objawi się (lub nie) oczywiście z czasem. Już teraz możemy jednak sprawdzić wytrzymałość nowej konsolki Nintendo.

Autor kanału JerryRigEverything tym razem przeprowadził swoje "tortury" na Switch Lite. Jak łatwo się domyślić poliwęglanowy ekran konsolki jest bardzo podatny na zarysowania (tak jak w podstawowym modelu Switch), co widać w 1 minucie nagrania. Jest jednak dobry powód, dlaczego Nintendo użyło tutaj plastiku - nawet po kilku upadkach taki ekran nie powinien popękać (w przeciwieństwie do szklanej osłony).

Okazuje się również, że bardzo dobrze i trwale wykonano osłonki gałek analogowych. Materiał na analogach jest bardzo wytrzymały i gruby. Sama obudowa również nie będzie mieć problemów z wycieraniem. Plastik może się oczywiście łatwo zarysować, ale zniszczenia nie rzucają się w oczy.

Najważniejszy test to oczywiście próby złamania konsoli, co możemy zobaczyć w 6 minucie nagrania. Sprzęt pomimo wyginania i trzeszczenia skutecznie opiera się nawet bardzo forsownym "atakom" tego typu.

Dla porównania możecie również sprawdzić test wytrzymałości pierwotnego wydania Nintendo Switch.

Warto sprawdzić:

Tagi: Nintendo switch switch lite